II wojna światowa Christophera Nolana w zapowiedzi filmu

Robert Skowronski
05.08.2016 09:20
II wojna światowa Christophera Nolana w zapowiedzi filmu Fot. kadr z wideo

W nowym dziele twórcy „Incepcji” wybieramy się na front II wojny światowej. Zobaczcie 1. zapowiedź „Dunkirk” w reżyserii Christophera Nolana.

W maju 2016 roku zaczęły pojawiać się pierwsze zdjęcia z planu, zaś premiera dzieła zaplanowana jest na 21 lipca 2017 roku. Przez ostatnie miesiące napływały do nas kolejne materiały z miejsc kręcenia filmu, aż ostatecznie twórcy postanowili podzielić się teaserem nadchodzącego obrazu. Co prawda nie odkrywa on przed nami zbyt wiele, ale jednocześnie można się domyślić, że będzie to produkcja, na którą będziemy niecierpliwie czekać.

Zawarta w teaserze sekwencja przywodzi na myśl tę, która rozpoczynała „Szeregowca Ryana” i przedstawioną tam inwazję na Normandię. Skojarzenie słuszne, bo film Nolana opowie o Operacji Dynamo. Jej efektem była niezwykle trudna ewakuacja odciętych przez Niemców żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz innych oddziałów alianckich. Wszystko rozegrało się we Francji jednak w 1940 roku, nie zaś w 1944, jak u Stevena Spielberga.

Na ekranie pojawią się m.in. Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, a także debiutujący w kinie Harry Styles z boysbandu One Direction. Christopher Nolan reżyseruje na podstawie scenariusza swojego autorstwa.

Zobaczcie zapowiedź filmu „Dunkirk”:

Obraz kręcony jest na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm. Christopher Nolan ponownie będzie współpracował z Emmą Thomas w roli producenta, która prywatnie jest jego żoną. Dystrybucją dzieła zajmie się Warner Bros. Pictures.

Zobaczcie zdjęcia z planu zdradzające kilka szczegółów filmu, które nie zostały zawarte w teaserze:

W sieci pojawiły się też filmy z planu zdjęciowego. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak faktycznie powstaje nowy obraz Nolana:

O współpracy z Christopherem Nolanem na planie „Dunkirk” opowiedział Mark Rylance:

To jeden z najbardziej poważnych i interesujących filmowców. Każdy wielki reżyser w pewnym momencie swojej kariery robi film o wojnie. Ale scenopisarskie umiejętności Chrisa są tak świetne, że wydaje mi się, że ma potencjał do nakręcenia bardzo potężnego, czystego filmu wojennego. To będzie coś niesamowitego. Przy innych dziełach z gatunku często zastanawiamy się kto zginie, a kto nie. Tu tak nie będzie. To po prostu wybuch i znajdujemy się w samym środku desperackiej sytuacji.

Aktor wypowiedział się też pochlebnie o umiejętnościach Harry'ego Stylesa:

Jest niesamowity. Jest jedną z tych osób, podobnie jak Sean Penn, która posiada pewien rodzaj zuchwałości. Patrzę na nich i zastanawiam się skąd to mają. To prawdziwy dar.

Jak Wam się podoba zapowiedź nowego filmu Christophera Nolana?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.