18.09.2018 15:29

IMAX chce pokazać „Wiedźmina” Netfliksa

„Wiedźmin”, serial oryginalny Netfliksa, można będzie najprawdopodobniej obejrzeć sobie w kinie – i to w formacie IMAX. 

Henry Cavill
foto: materiały prasowe

Do „aktywnych rozmów z serwisami VoD”, dotyczących pokazywania ich produkcji oryginalnych w kinach IMAX, przyznał się Richard Gelfond (CEO przedsiębiorstwa zarządzającego formatem) podczas wystąpienia na Goldman Sachs Communacopia Conference, bacznie obserwowanym przez inwestorów.

Gelfond jest zdania, że Netlix, Amazon i inne serwisy oferujące wideo na żądanie przyciągają do siebie coraz większe gwiazdy – i trudno odmówić mu racji wiedząc, kto zagra Geralta w serialu „Wiedźmin”.

Mimo tego, ich produkcje – filmy i seriale – nie generują takich emocji, jak podczas premiery kinowej. Oglądanie treści w domu nie jest po prostu tak ekscytujące, jak na wielkim kinowym ekranie. Szef IMAX dodał, że serwisy VoD zdają sobie z tego sprawę i szukają sposobów na „sprawienie, żeby filmy i premiery były większe”.

„Wiedźmin” i inne produkcje Netfliksa trafią do IMAX?

Rozmowy dotyczą oczywiście przede wszystkim rynku amerykańskiego, ale historia uczy, że zawierane tam umowy mają odzwierciedlenie także w Polsce – w 2017 roku w IMAX można było zobaczyć pierwszy odcinek „Inhumans”, serialu Marvela, który trafił do biblioteki Showmaksa.

wiedzmin_imax_02

„Wiedźmin”, który ma być odpowiedzią Netfliksa na „Grę o tron” HBO, jest idealnym kandydatem do pokazywania w IMAX – o serialu jest głośno nie tylko w Polsce, oficjalna kinowa premiera zapewne zwiększyłaby tylko jego popularność i pokazała siłę serwisów strumieniowych.

„Wiedźmin” ma mieć premierę jeszcze w 2019 roku, a zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w listopadzie 2018. Zanim Netflix potwierdzi, że serial będzie można obejrzeć w kinach IMAX, minie zapewne jeszcze sporo czasu – warto więc śledzić doniesienia i plotki z planu. Jeśli zostanie tam dostrzeżona kamera IMAX, o debiut kinowy Geralta z Rivii będziemy mogli być spokojni.

Gdzie wolelibyście oglądać „Wiedźmina”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: News