IMAX chce pokazać „Wiedźmina” Netfliksa

Michał Tomaszkiewicz
18.09.2018 15:29
IMAX chce pokazać „Wiedźmina” Netfliksa Fot. materiały prasowe

„Wiedźmin”, serial oryginalny Netfliksa, można będzie najprawdopodobniej obejrzeć sobie w kinie – i to w formacie IMAX. 

Do „aktywnych rozmów z serwisami VoD”, dotyczących pokazywania ich produkcji oryginalnych w kinach IMAX, przyznał się Richard Gelfond (CEO przedsiębiorstwa zarządzającego formatem) podczas wystąpienia na Goldman Sachs Communacopia Conference, bacznie obserwowanym przez inwestorów.

Gelfond jest zdania, że Netlix, Amazon i inne serwisy oferujące wideo na żądanie przyciągają do siebie coraz większe gwiazdy – i trudno odmówić mu racji wiedząc, kto zagra Geralta w serialu „Wiedźmin”.

Mimo tego, ich produkcje – filmy i seriale – nie generują takich emocji, jak podczas premiery kinowej. Oglądanie treści w domu nie jest po prostu tak ekscytujące, jak na wielkim kinowym ekranie. Szef IMAX dodał, że serwisy VoD zdają sobie z tego sprawę i szukają sposobów na „sprawienie, żeby filmy i premiery były większe”.

„Wiedźmin” i inne produkcje Netfliksa trafią do IMAX?

Rozmowy dotyczą oczywiście przede wszystkim rynku amerykańskiego, ale historia uczy, że zawierane tam umowy mają odzwierciedlenie także w Polsce – w 2017 roku w IMAX można było zobaczyć pierwszy odcinek „Inhumans”, serialu Marvela, który trafił do biblioteki Showmaksa.

wiedzmin_imax_02 Fot. foto: materiały prasowe

„Wiedźmin”, który ma być odpowiedzią Netfliksa na „Grę o tron” HBO, jest idealnym kandydatem do pokazywania w IMAX – o serialu jest głośno nie tylko w Polsce, oficjalna kinowa premiera zapewne zwiększyłaby tylko jego popularność i pokazała siłę serwisów strumieniowych.

„Wiedźmin” ma mieć premierę jeszcze w 2019 roku, a zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w listopadzie 2018. Zanim Netflix potwierdzi, że serial będzie można obejrzeć w kinach IMAX, minie zapewne jeszcze sporo czasu – warto więc śledzić doniesienia i plotki z planu. Jeśli zostanie tam dostrzeżona kamera IMAX, o debiut kinowy Geralta z Rivii będziemy mogli być spokojni.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.