Idris Elba jako Roland na planie „Mrocznej wieży”

Robert Skowronski
17.05.2016 14:15
Idris Elba jako Roland na planie „Mrocznej wieży” Fot. Press Eye Ltd / REX / East News

Ruszył plan zdjęciowy filmu opartego na prozie Stephena Kinga. Możemy się dzięki temu przekonać jak Idris Elba prezentuje się w stroju Rolanda, bohatera „Mrocznej wieży”.

Dzieło Nikolaja Arcela ma trafić do kin 19 stycznia 2017 roku, zaś jego producentem wykonawczym jest Stephen King, czyli autor literackiego pierwowzoru. Scenariusz napisany przez Arcela, Andersa Thomasa Jensena, Akivę Goldsmana i Jeffa Pinknera oparty został na trzeciej części cyklu o tytule „Ziemie jałowe”, który w sumie składa się z siedmiu tomów.

Informowaliśmy już, że głównymi gwiazdami filmu zostali Idris Elba oraz Matthew McConaughey. Pierwszy wcieli się w rewolwerowca imieniem Roland Deschain, który rusza w pościg za Człowiekiem w Czerni (McConaughey). Obraz jest realizowany obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie udało się przyłapać Idrisa Elbę odzianego w kostium swojej postaci:

Na ekranie pojawi się także Claudia Kim, koreańska aktorka znana z filmu „Avengers: Czas Ultrona” i serialu „Marco Polo” - ma ona zagrać Arrę Champignon. W obsadzie pojawią się także Katherine Winnick (prawdopodobnie jako Sussanah), Tom Taylor, który zagra postać Jake’a Chambersa, kluczowego bohatera całej fabuły i jednego z głównych towarzyszy Rolanda. Role negocjują też Jackie Earle Haley i Abbey Lee znana z „Mad Max: Na drodze gniewu”.

Stephen King opowiedział o ekranizacji „Mrocznej wieży” wyjaśniając jej achronologiczność względem książek, a także wspomniał o kolejnych aktorach mający pojawić się w dziele:

Wiemy, że w ten sposób możemy bardzo zirytować fanów, ale muszą to zrozumieć, bo tak stworzona jest ta historia. Nie mogę powiedzieć niczego ze 100-procentową pewnością, ale wiem, że aktorzy negocjują ze studiem produkcyjnym warunki umowy.

W produkcji lub w planach jest coraz więcej filmowych wersji dzieł Stephena Kinga - niedawno otrzymaliśmy serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, a fani Mistrza Grozy już mogą zacierać ręce na myśl o remake'u „Tego”, a także kolejnego podejścia do „Mgły”.

Jak Wam się podoba Idris Elba jako Roland?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.