Idris Elba kontra Matthew McConaughey w 1. zwiastunie „Mrocznej wieży”

Robert Skowronski
03.05.2017 11:27
Idris Elba kontra Matthew McConaughey w 1. zwiastunie „Mrocznej wieży” Fot. kadr z wideo

Rewolwerowiec oraz Człowiek w czerni stają oko w oko w zwiastunie „Mrocznej wieży”, adaptacji powieści pióra Stephena Kinga.

Oto i jest długo wyczekiwany trailer filmu w reżyserii Nikolaja Arcela, który trafi do kin w Stanach Zjednoczonych 27 lipca 2017. W Polsce obejrzymy go nieco później, bo 11 sierpnia 2017. Scenariusz napisany został przez Arcela, Andersa Thomasa Jensena, Akivę Goldsmana i Jeffa Pinknera. Nie został on oparty na żadnym z tomów cyklu „Mroczna wieża” - stanowi raczej próbę poszerzenia istniejącego już uniwersum. Producentem wykonawczym dzieła jest Stephen King, czyli autor literackiego pierwowzoru.

Złowrogie, postapokaliptyczne pustkowia w alternatywnej rzeczywistości przemierza Roland, ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego Rewolwerowcami. Poszukuje on tajemniczej Mrocznej Wieży - mistycznego miejsca, znajdującego się w centrum wszystkich światów, gdzie być może uda mu się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni. Podczas swojej długiej wędrówki spotka wielu przyjaciół i wrogów, a zaślepiony chęcią osiągnięcia celu, poświęci dla niego wszystko, nawet życie swoich towarzyszy.

Gwiazdami filmu zostali Idris Elba oraz Matthew McConaughey. Pierwszy wcieli się w rewolwerowca imieniem Roland Deschain, który rusza w pościg za Człowiekiem w czerni (McConaughey). Na ekranie pojawi się także Claudia Kim, koreańska aktorka znana z filmu „Avengers: Czas Ultrona” i serialu „Marco Polo” - ma ona zagrać Arrę Champignon. W obsadzie pojawią się także Katherine Winnick (prawdopodobnie jako Sussanah), Tom Taylor, który zagra postać Jake’a Chambersa, kluczowego bohatera całej fabuły i jednego z głównych towarzyszy Rolanda.

Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu „Mroczna wieża”:

McConaughey dostał propozycję wcielenia się w ojca Star Lorda w „Strażnikach Galaktyki 2”, rolę ostatecznie dostał Kurt Russell. Aktor zamiast Marvelowskiego widowiska wybrał adaptację powieści Stephena Kinga. Dlaczego?

Czułbym się tam jak dodatek. Scenariusz „Mrocznej Wieży” został świetnie napisany, polubiłem reżysera i jego spojrzenie na produkcję, w której ja sam mogę być twórcą Człowieka w Czerni – a.k.a. Diabła – zgodnie z moją własną interpretacją powieści Stephena Kinga. Skończyliśmy pierwszą część. To fantastyczny thriller osadzony w innej rzeczywistości, alternatywnym uniwersum, jednak bardzo przyziemnym.

Bez względu na to czy obraz doczeka się kontynuacji czy też nie, to możemy liczyć na serial telewizyjny. Prawdopodobnie wiele zależy od tego jak poradzi sobie kinowa propozycja. Jeżeli wpływy ze sprzedaży biletów będą się zgadzać, to telewizyjny projekt może pójść o kilka kroków naprzód.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.