"Igrzyska śmierci" - powstanie prequel serii o Katniss Everdeen

Kamil Kacperski
17.06.2019 16:27
"Igrzyska śmierci" - powstanie prequel serii o Katniss Everdeen Fot. materiały prasowe

Fani serii książek dla młodych dorosłych radujcie się! Już niedługo czeka nas powrót do Panem i zapoznanie się z historią, która poprzedza wydarzenie przedstawione w oryginalnej trylogii książek i 4 filmach z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Wydawnictwo Scholastic poinformowało 17 czerwca 2019 roku, że już niedługo zadebiutuje nowa książka Suzanne Collins, czyli autorki trylogii "Igrzyska śmierci". Pisarka powróci do swojej najpopularniejszej serii w niezatytułowanym dziele, które ma być prequelem wydarzeń opisanym w szalenie popularnej trylogii o Katniss Everdeen. Oprócz tego dowiedzieliśmy się też, że nadchodząca "Niezatytułowana powieść o Panem" zostanie wydana już 19 maja 2020 roku.

Powstaje prequel Igrzysk Śmierci

W oficjalnym oświadczeniu Scholastic możemy przeczytać, że rzecz będzie się działa około 64 lata przed wydarzeniami opisanymi w pierwszej części "Igrzysk śmierci" i będzie eksplorowała, co to znaczy przetrwanie i ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby przeżyć:

Powieść rozgrywa się podczas Mrocznych dni, które rozpoczęły się po stłumieniu rebelii w Panem. W taj książce chciałam się skupić na naturze, tym, kim jesteśmy i co uważamy za niezbędne do przeżycia. Dekada, która rozgrywa się po stłamszeniu rebelii (która zwana jest popularnie Mrocznymi dniami) jest idealnym momentem w historii tamtego świata, by spokojnie stworzyć bohaterów i rozwinąć ich postaci. Przy okazji nie obędzie się bez zadawania ciężkich pytań i definiowania ludzkości przez pryzmat różnych bohaterów.

the-hunger-games-prequel-1175340 Fot. foto: materiały prasowe

Oczywiście Katniss Everdeen nie pojawi się w nowej książce. Scholastic nie zdradziło też, czy w nowej odsłonie serii pojawią się jakiekolwiek postaci z oryginalnych "Igrzysk śmierci". Prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie na to, by opowiedzieć o takich szczegółach. Wydawnictwo za to nie szczędziło słów pochwały dla Suzanne Collins:

Ona jest mistrzynią w łączeniu świetnego opowiadania historii z wybitnym budowaniem świata, zapierającym dech w piersiach suspensem i komentarzem na temat społeczeństwa. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, jako wydawcy oraz czytelnicy, że możemy wam zaprezentować zupełnie nową perspektywę na wydarzenia z tego współczesnego klasyka.

Przeczytaj także

Scholastic nie jest jedyną firmą, która jest bardzo podekscytowana perspektywą nowych książek z serii "Igrzyska śmierci". Studio Lionsgate, które posiada prawa do adaptacji poprzednich dzieł Collins również poinformowało, że trwają już prace na temat przygotowania adaptacji nowego dzieła pisarki. Jak stwierdził szef studia Joe Drake, firma nie może się już doczekać kolejnej książki Suzanne Collins:

Jako dumny dom filmów z serii "Igrzyska śmierci" nie możemy się doczekać nowej książki Suzanne. Rozmawialiśmy już z nią na temat tego projektu i bardzo chętnie ponowimy z nią bliską współpracę przy okazji kolejnych filmów, które będą adaptacjami jej dzieł.

Oryginalna trylogia "Igrzysk śmierci", czyli "Igrzyska śmierci", "W kręgu ognia" i "Kosogłos" sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie. Seria niedługo po debiucie doczekała się filmowej adaptacji, w której główną rolę zagrała Jennifer Lawrence. Seria okazała się być ogromnym sukcesem komercyjnym, a zarówno powieści, jak i filmy zdobyły też uznanie ze strony krytyków. Niezatytułowany prequel "Igrzysk śmierci" trafi do sprzedaży już 19 maja 2020 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.