Ile Tom Cruise dostaje pieniędzy za słowo wypowiedzianego dialogu?

23.04.2020 11:43
Ile Tom Cruise dostaje pieniędzy za słowo wypowiedzianego dialogu? Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Tom Cruise pod ponad 30 lat jest niekwestionowaną gwiazdą Hollywood. Nic dziwnego, że zgarnia pokaźne sumy za występy w kolejnych filach. Ile aktor dostaje pieniędzy za wypowiedzianą linijkę dialogu?

 Nie wielu aktorom udaje się przez kolejne dekady być ciągle na topie. Tom Cruise zdecydowanie zalicza się do tego wąskiego grona gwiazd, które wciąż grają nowe role i cieszą się niesłabnącą popularnością. Najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę, bo wysoko ceni swój talent aktorski. Ile gwiazdor "Mission: Impossible" zarabia za wypowiedzenie słowo kwestii bohatera, w którego się wciela?

Tom Cruise - ile zarabia aktor?

Popularność Cruise'a zaczęła się jeszcze w latach 80., kiedy wystąpił w kultowym filmie "Top Gun". Kariera aktora rozkwitła w latach 90., dzięki serii "Mission: Impossible" i "Wywiadowi z wampirem". W nowym millenium zagrał w takich hitach jak "Vanilla Sky", "Ostatni samuraj" czy "Raport mniejszości", a w pierwszej jego dekadzie nie tylko w kolejnych częściach przygód Ethana Hunta, ale również produkcjach "Jack Reacher: Jednym strzałem" czy "Mumia". Lata 20. XXI wieku to powrót do korzeni i zbliżający się film "Top Gun: Maverick".

Przeczytaj także

Z takim dorobkiem Cruise jest niezwykle cenionym aktorem i może krzyknąć sobie naprawdę wysoką cenę za rolę. Portal Casumo dotarł do informacji, mówiącej ile Cruise średnio dostaje za wypowiedzenia jednego słowa w kwestii mówionej przez graną przez siebie postać. Kwota to 7091 dolarów, czyli około 30 tysięcy złotych. Według prostych rachunków za dziesięć sekund pracy aktor zgarnia 205 609 dolarów (niecałe 900 tysięcy złotych). Można więc policzyć, że za pełny udział w filmie gażę aktora można liczyć w milionach dolarów.

Przeczytaj także

To jednak nie koniec zysków z filmów, w których gra Cruise. Aktor bardzo często dostaje procentowy udział z zysków w produkcjach, w których bierze udział. Dzięki takiemu zapisowi w umowie zarobił już przeszło 200 milionów dolarów na samej serii "Mission: Impossible". Na kolejnych miejscach listy stworzonej przez Casumo znaleźli się Kurt Russell (5 682 dolarów za słowo), Johnny Depp (4 877 dolarów za słowo) i Cameron Diaz (4 637 dolarów za słowo).

Przeczytaj także

Cruise może być jednym z najlepiej opłacanych aktorów na świecie, ale rekordowa suma za rolę w jednym filmie padła w 1998 roku, kiedy Kurt Russel otrzymał za udział w filmie "Żołnierz przyszłości" 15 milionów dolarów. Aktorką z podobnym wynikiem jest Julia Roberts i jej występ w "Ocean’s Eleven" za który zgarnęła 10 milionów dolarów.

Przeczytaj także

Powyższe wyliczenia zostały oparte na sumie przychodów gwiazd kina pochodzących z filmów, w których wystąpiły i przeliczeniu ich na wypowiedziane słowa. Nie oznacza więc, że producenci rozliczają aktorów za wypowiedziane słowa. Zestawienie powstało jedynie, by w obrazowy sposób przedstawić, jak dużo zarabiają najbardziej cenieni artyści Hollywood.

Przeczytaj także

Zobacz też: Ile zarabiają polscy filmowcy?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.