09.01.2020 13:04

Ile grosza dał Wiedźminowi Netflix? Znamy zarobki Henry’ego Cavilla

Henry Cavill może podśpiewywać sobie „Grosza daj Wiedźminowi” z zadowoleniem. Netflix sowicie wynagrodził aktorowi spełnienie marzenia o wcieleniu się w rolę Geralta z Rivii.

Henry Cavill jako Wiedźmin
foto: materiały prasowe Neflix

Piosenkę Jaskra nuci sobie niemal każdy, kto obejrzał „Wiedźmina” Netfliksa. Niepozorny przebój momentalnie wpada w ucho, zmuszając podstępnie do pośpiewywania go w chwilach rozkojarzenia.

Utwór cieszy się ogromną popularnością w internecie. Kompilacja piosenki w kilku różnych językach z całego świata ma kilka milionów odsłon.

Jaskier i Geralt
Jaskier i Geralt
Przeczytaj także „Grosza daj Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij”. Posłuchaj polskiej wersji piosenki Jaskra

„Grosza daj Wiedźminowi” ma szczególny wydźwięk dla Henry’ego Cavilla, który za wcielenie się w Białego Wilka otrzymał trzymane w tajemnicy honorarium. Jego wysokość udało się ustalić nieoficjalnie. Do największych gwiazd serialu jeszcze brakuje, ale Wiedźmin na występach i tak wyszedł zdecydowanie na plus.

Ile zarobił Henry Cavill za „Wiedźmina”? Mała fortuna

Jak wynika z doniesień serwisu VGR, za udział w jednym odcinku „Wiedźmina” Henry Cavill otrzymywał 400 000 dolarów. Pierwszy sezon składa się z ośmiu epizodów, łatwo więc wyliczyć, że do sakiewki na konto aktora wpłynęło 3,2 mln dolarów.

To spora suma, szczególnie że Netflix starał się mocno ograniczać budżet produkcji, w porównaniu do zarobków innych aktorów serialowych nie jest jednak aż tak imponująca. Aktorzy „Przyjaciół” otrzymywali po milion dolarów za odcinek już kilkanaście lat temu, na taką samą stawkę może liczyć Norman Reedus za występy w „The Walking Dead”.

Sukces „Wiedźmina”, który stał się nawet najpopularniejszym i najchętniej oglądanym serialem na świecie otwiera Cavillowi możliwość negocjacji warunków zlecenie. Chwalony za rolę Geralta aktor może domagać się podwyżki zarówno na drugi sezon, nad którym rozpoczęły się już prace, jak i zapowiadaną nieśmiało dalszą kontynuację.

Zobacz także: "Wiedźmin" - nowe informacje o 2. sezonie. Będzie lepszy od 1. serii? 

To mało, czy dużo?

Tagi: News Wiedźmin Netflix Henry Cavill