Ile jesteś w stanie zrobić dla internetowej sławy? Niezwykły zwiastun thrillera „Spree” z gwiazdą „Stranger Things”

24.07.2020 16:09
Ile jesteś w stanie zrobić dla internetowej sławy? Niezwykły zwiastun thrillera „Spree” z gwiazdą „Stranger Things” Fot. . materiały prasowe Netflix

Media społecznościowe rządzą naszym życiem, a niektóry są w stanie zrobić wszystko dla internegowej sławy – zdaje się mówić pierwszy zwiastun thrillera „Spree”, w którym wystąpił Joe Keery, gwiazda serialu „Stranger Things”.

„Spree” to film opowiadający o młodym chłopaku, który jest kierowcą aplikacji car-sharingowej na wzór Ubera, czy Lyft. Chłopak ma też ogromne parcie na internetową sławę, dlatego postanawia nie tylko nagrywać wszystkie swoje przejazdy z innymi, ale także podkręcić emocje, dokonując coraz dziwniejszych czynów z osobami, które akurat wsiadły do jego samochodu.

Przeczytaj także

„Spree” – zwiastun

W sieci właśnie pojawił się nowy zwiatun filmu, który zadebiutował na tegorocznym festiwalu w Sundance.

Przeczytaj także

Reżyser o pomyśle na fabułę

Eugene Kotlyarenko, reżyser filmu, w następujących słowach wypowiedział się o pomyśle na fabułę:

„Social media zmieniły spośób postrzegania tożsamości i moralności, a także systemu wartości. Używanie mediów społecznościowych ma ogromne konsekwencje na wszystkie dziedziny naszego życia, a kino musi wreszcie mocniej podjąć ten temat”.

„Poszukiwanie uwagi innych za wszelką cenę stało się jednym z głównym celów używania social mediów, a medium filmowe nadaje się idealnie do opowiedzenia o tym problemie. (…) Filmem „Spree” chciałem przyjrzeć się roli social mediów w postępującym procesie dehumanizacji, która jest związana z ciągłym dążeniem do zyskania uwagi innych". 

Przeczytaj także

Przyznał, że równocześnie chciał wykorzystać możliwości, jakie daje wizualna strona mediów społecznościowych i możliwość pokazania jej na ekranie. 

„Chciałem rozszerzyć możliwości filmowe, integrując światy aplikacji, komentarzy internetowych i szeregu ekranów i streamingu”. 

Świetnie udało się to w niedawnym filmie „Searching”, opowiadającym o ojcu, którego córka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Całą akcję filmu oglądaliśmy niczym na ekranie urządzeń elektronicznych głównego bohatera. Zwiastun „Spree” zapowiada, że twórcy thrillera postanowili wykorzystać podobny pomysł.

Przeczytaj także

„Spree” – ekipa i obsada

Reżyserem filmu jest Eugene Kotlyarenko, który napisał także scenariusz, wraz z Genem McHugh. Na ekranie w głównej roli wystąpił Jane Keery, najlepiej znany z roli Steve’a w popularnym serialu „Stranger Things”, a także David Arquette, Mischa Barton i Sasheer Zamata.

Przeczytaj także

„Spree” – kiedy premiera?

Film ma mieć swoją amerykańską premierę 14 sierpnia. Chwilowo nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w Polsce. Wydaje się jednak, że temat oraz główna gwiazda są na tyle przyciągające, że produkcja może pojawić się jeszcze w naszym kraju.

Czytaj także: Jaką rolę w „Stranger Things 3” odegra Steve? I co będzie łączyło 3. sezon z „Powrotem do przyszłości”?

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.