28.03.2017 14:18

Ile kosztowały wszystkie szkody wyrządzone przez „Szybkich i wściekłych”?

Z poniższych statystyk dowiemy się też wreszcie, kto z filmowej ekipy jest autentycznie „najwścieklejszy”...

Ile kosztowały wszystkie szkody wyrządzone przez „Szybkich i wściekłych”?
foto: materiały prasowe

Seria „Szybcy i wściekli” zasłynęła tym, że z każdą kolejną częścią brała sobie coraz bardziej do serca swój tytuł, wspinając się zarazem na wyżyny absurdu. Główni bohaterowie ścigali się już przez całe miasto ciągnąc za sobą sejf, przejeżdżali w powietrzu między Etihad Towers w Abu Zabi, a w zwiastunie „Szybkich i wściekłych 8” znaleźli się dosłownie pod gradobiciem samochodów.

Nic dziwnego, że coraz więcej widzów zgryźliwie zauważa, iż do kompletu brakuje jeszcze tylko, by Vin Diesel i spółka polecieli swoimi odpicowanymi furami w kosmos. Wszystko pięknie, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile te wszystkie harce musiały kosztować? Mamy dla Was odpowiedź.

Podobne pytanie zadali sobie bowiem redaktorzy serwisu Insure the Gap, którzy przygotowali serię szalenie interesujących infografik. Dowiemy się z nich nie tylko tego, ile kosztowały wszystkie wyrządzone w filmach szkody, lecz także która część serii przyniosła najwięcej zniszczeń oraz który z bohaterów najbardziej się do nich przyczynił?

Okazuje się więc, że na przestrzeni siedmiu filmów dokonano destrukcji na łączną sumę 419 446 914 funtów. Kompletnie zniszczono 142 samochody i 31 budynków. Najdroższa rozwalona fura to Lykan HyperSport wart 2,7 mln funtów. Co jednak najciekawsze, blisko dwie trzecie tych szkód wywołali... bohaterowie, których mieliśmy dotąd za dobrych.

Szczegóły poznacie z infografiki poniżej:

UK-Fast-and-Furious-Total-Damage-and-Cost

A jak wygląda destrukcyjny udział w tych wyliczeniach każdej z poszczególnych części serii? Cóż, tutaj kłania się metamorfoza, jakiej poddano „Szybkich i wściekłych” po trzecim odcinku. Z kameralnego cyklu o nielegalnych wyścigach stała się ona pełnoprawną rozwałką pełną akcji, co na dobre rozkręciło się w epizodzie piątym (wspomniany sejf). Później... było jeszcze gorzej.

UK-Fast-and-Furious-Total-Items-Damaged
UK-Fast-and-Furious-Cost-of-Damage-by-Movie

To kto jest w końcu naprawdę zły w „Szybkich i wściekłych”? To pytanie z pewnością zyska nowy wymiar w zbliżającej się części ósmej. Na razie możemy posiłkować się kolejnymi danymi, z których dowiemy się, ile samochodów i budynków zdemolowali poszczególni herosi oraz tego, co najważniejsze: kto z nich wszystkich jest „najwścieklejszy”?

UK-Fast-and-Furious-Damage-Type-Character
UK-Fast-and-Furious-Cost-of-Damage-by-Character

Którą część „Szybkich i wściekłych” lubicie najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Szybcy i wściekli