Ile osób Michael Myers zabił w nowym "Halloween"?

Sergiusz Kurczuk
26.10.2018 15:32
Ile osób Michael Myers zabił  w nowym "Halloween"? Fot. kadr z filmu Halloween

Czy w nowej kontynuacji horroru "Halloween" Michael Myers pobił swój rekord zamordowanych osób?

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własne ryzyko!

Do kin weszła bezpośrednia kontynuacji słynnego "Halloween" Johna Carpentera. W nowej historii o Michaelu Myersie i Laurie Strode trup ściele się gęsto. W pierwszej części filmu przerażającemu mordercy udało się dopaść jedynie 5 ofiar. Czy tym razem Michael przebił swój wynik sprzed 40 lat?

"Halloween" (2018) - ile osób zabił Michael Myers?

W filmie dość szybko Michael przechodzi do działania. Kiedy pada informacja, że Myers zostanie przetransportowany do nowego ośrodka psychiatrycznego, widzowie od razu wiedzą, że w tym momencie rozpocznie się seria zabójstw prowadząca do Laurie. Pierwszą ofiarą, jest jeden ze strażników. Michael wyrywa się spod jego kontroli i powoduje wypadek autokaru, którym jest przewożony. Tego momentu nie widzimy na ekranie, ale wspomina o nim doktor Sartain. Prawdopodobnie z rąk Michaela giną również inni strażnicy i kierowca autokaru. W następnej kolejności Myers zabija myśliwego i jego syna, którzy przejeżdżają w pobliżu miejsca wypadku. 

Następne zabójstwa odbywają się na stacji benzynowej, na której zatrzymali się dziennikarze, którzy chcieli przeprowadzić wywiad z Myersem. Zanim Michael pozbawia ich życia, morduje mechanika, któremu kradnie uniform oraz właściciela stacji. Po zabiciu podcasterów przeszukuje ich samochód w poszukiwaniu swojej maski.

Kolejne zbrodnie są o wiele bardziej przypadkowe. Michael zakrada się do domu jednej z mieszkanek Haddonfield i morduje ją młotkiem, by zdobyć kuchenny nóż. Za pomocą swojego ulubionego narzędzia zbrodni pozbawia życia jej sąsiadkę. Wyposażony w cały potrzebny ekwipunek, Myers może zacząć zabijać nastolatków. Morduje opiekunkę do dzieci Vicky i jej chłopaka. Po jakimś czasie udaje mu się dorwać kolejnego młokosa - Oscara.

Ofiarą Michaela pada również doktor Sartain, który fascynuje się zamiłowaniem swojego pacjenta do czynienia zła. Myers miażdży głowę psychiatry potężnym ciosem nogą. Następni w kolejce są dwaj policjanci, którzy mieli za zadanie pilnować okolicy domu Laurie. Ostatnią ofiarą Michaela jest mąż córki głównej bohaterki. Rey zostaje wywabiony z domu i Myers łamie mu kark przy użyciu łańcucha. 

W nowym "Halloween" Michael pozbawia życia 17 osób. Nieźle jak na dwa dni morderczego rajdu po Haddonfield.

"Halloween" - czy powstanie druga część?

Nowy sequel cieszy się bardzo dużym powodzeniem, więc niewykluczone, że wkrótce zobaczymy Michaela Myersa po raz kolejny. W końcu psychopata nie wypełnił swojego zadania i Laurie Strode, jej córka oraz wnuczka przeżyły atak. Co prawda Laurie przygotowała swój dom, jako pułapkę, za pomocą której chciała zabić Michaela, co nawet w pewnym sensie jej się udaje, ale po napisach końcowych rozlega się charakterystyczne sapanie, sugerujące, że Myers przeżył eksplozję budynku. Czy rzeczywiście tak się stało? Dowiemy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.