Ile osób zabił Han Solo?

Robert Skowronski
05.04.2016 13:18
Ile osób zabił Han Solo? Fot. kadr z wideo

Postać grana przez Harrisona Forda to przemytnik, więc już z samej definicji balansuje on na granicy prawa. Również jego czyny udowadniają, że to bohater, który nie cofnie się przed niczym - w tym przed strzelaniem do stojących na jego drodze.

Han Solo większość swojego dzieciństwa spędził u złodzieja, Garrisa Shrike’a. To właśnie od niego odebrał odpowiednie nauki stając się w dorosłym życiu oszustem i złodziejem. Bohater w wieki 19 lat opuścił swojego dotychczasowego „opiekuna”, aby zacząć pracę na rzecz Huttów jako pilot.

Przyszły dowódca Sokoła Millenium miał również okazję studiować na Imperialnej Akademii. Udało mu się ją ukończyć z tytułem valedictoriana – był on przyznawany najlepszym kadetom. Kariera Solo szybko się skończyła, gdy zdecydował się wyzwolić Chewbaccę. Zwolniono go z dotychczas pełnionej służby nie dając nadziei na możliwość powrotu do wykonywanych obowiązków. Han Solo zyskał jednak wiernego kompana. Cała rasa Wookie została uznana za niewolników, dlatego Han Solo postąpił wbrew woli Imperium wyzwalając Cheewiego.

Para wiodła żywot przemytników zyskując szybko wprawę i doświadczenie w swoim fachu. Działali na rzecz klanu Jabby. W międzyczasie została wyznaczona nagroda za głowę pilota - zlecenie przyjął sam Boba Fett. Jego poczynania udaremnił Lando, którego w zamian Solo nauczył prowadzić statek, wygrał też od niego Sokoła Millenium. Wkrótce poznał on też Luke'a Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Całą resztę historii pilota znamy z ekranów kin.

Podczas swojej międzygalaktycznej przygody Han Solo musiał mierzyć się z całymi zastępami szturmowców czy zestrzeliwać myśliwce Imperium. Zobaczcie fragmenty „Nowej nadziei”, „Imperium kontratakuje”, „Powrotu Jedi” oraz „Przebudzenia mocy”, dzięki którym udało się zliczyć ile imperialnych dusz bohater Harrisona Forda ma na swoim sumieniu:

Postać Hana Solo przy ostatniej odsłonie sagi pozwoliła Fordowi zarobić potężną sumę. Aktor nie należy jednak do osób gromadzących pieniądze wyłącznie na swój użytek, dlatego oddał kurtkę swojego bohatera na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Hana Solo granego przez Forda już raczej nie zobaczymy w gwiezdnym uniwersum, ale aktor sam życzył sobie takiego zakończenia historii filmowego przemytnika. Tym razem w pilota Sokoła Millenium wcieli się Alden Ehrenreich, Jack Reynor lub Taron Egerton. To właśnie oni starają się o główną rolę w filmie o młodym Hanie Solo.

Podobny licznik, jak ten w powyższym wideo, został zastosowany w „Grze o tron”. Jednak w tym przypadku próbowano zliczyć ilu nagich aktorów i aktorek było już w serialu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.