Ile osób zabił filmowy Kapitan Ameryka?

Jakub Gańko
25.04.2016 15:34
Ile osób zabił filmowy Kapitan Ameryka? Fot. kadr z wideo

Patriota idealny, wymarzony superobrońca Stanów Zjednoczonych... Czy to aby na pewno taki wzór wszelkich cnót? Zobaczcie, ilu zbrodni dopuścił się w filmach Marvela.

Kapitan Ameryka to wyolbrzymiony do granic możliwości amerykański patriota, który zgodnie z tradycją służyłby swojej ojczyźnie do ostatniej kropli krwi, broniąc jej w trakcie II wojny światowej. Niestety, ze względów zdrowotnych nie dostał się do wojska, wziął za to udział w ściśle tajnym eksperymencie, który uczynił go superżołnierzem. Choć początkowo nie chciał nikogo zabijać, szybko musiał zrewidować swoje poglądy...

Jak głosiła inna postać z tego samego uniwersum, wielka siła to także wielka odpowiedzialność. Czy „pierwszy Avenger” delikatnie nie przegiął, rozwijając swoją nadprzyrodzoną karierę? Możemy sobie tłumaczyć, że każda śmierć, którą spowodował, miała służyć większemu dobru i przecież karał w ten sposób tylko złoczyńców... No ale są jakieś granice - a liczby mówią, że tym razem mogły zostać przekroczone.

Przekonuje o tym najnowsze zestawienie, w którym możemy obejrzeć wszystkie zabójstwa Kapitana Ameryki. Nową, kanoniczną wersję zgodną z filmowym uniwersum Marvela, poznaliśmy w obrazie „Captain America: Pierwsze starcie” w reżyserii Joego Johnstona. Najwięcej żyć odebrał w jego kontynuacji, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” z 2014 roku. Superbohater pojawił się również w obu częściach „Avengersów”.

W ilu śmierciach miał w sumie udział Steve Rogers? Przekonajcie się sami:

Dodatkowo niepokoi fakt, że to przecież jeszcze nie koniec. 6 maja 2016 do polskich kin trafi „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Z dotychczasowych zapowiedzi wiemy, że tam też szykuje się niezła rozróba, w wyniku której superbohaterowie będą mieli być nadzorowani. Jeśli zabijają tylu ludzi (i robotów), co postać grana przez Chrisa Evansa, to może nie jest to taki głupi pomysł?

Całe szczęście, że do tej wystarczająco już porażającej statystyki nie wliczono komiksów, ani serialu animowanego z lat 60. czy filmowej adaptacji „Kapitana Ameryki” w reżyserii Alberta Pyuna. Sprawdźcie, czy mimo to superbohaterowi udało się pobić Hana Solo. A jeśli zabijanie Was nigdy nie kręciło, możecie też zobaczyć podobne zestawienie dotyczące rozbieranych scen w „Grze o tron”.

Spodziewaliście się, że Kapitan Ameryka spowodował aż tyle śmierci?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.