Ile osób zabił filmowy Wolverine?

Robert Skowronski
02.06.2016 14:39
Ile osób zabił filmowy Wolverine? Fot. kadr z filmu

Broń X z kostnymi szponami chowanymi w przedramionach obu rąk wykonanymi z niemal niezniszczalnego stopu. Ile dusz może mieć na sumieniu Rosomak?

Wolverine urodził się jako James Howlett w Kanadzie będąc nieślubnym dzieckiem Thomasa Logana i Elizabeth Howlett. Po śmierci jego rodziców uaktywniły się w nim moce, z których wcześniej nie zdawał sobie sprawy. Przybrał nowe nazwisko po ojcu i ostatecznie jako tajny agent wziął udział w I wojnie światowej.

Gdy bohater wyjechał do Jukonu, naukowcy programu Broń X zespolili jego kości oraz szpony z niezniszczalnym stopem metalu – adamantium. W przypływie wściekłości Logan zdemolował laboratorium i ruszył w góry żyjąc pośród zwierząt. W wyniku kolejnych wydarzeń bohater przyjął pseudonim Wolverine, by wreszcie wstąpić w szeregi dowodzonych przez Charlesa Xaviera X-Menów zrzeszających mutantów, takich jak on sam.

Postać na łamach komiksu pojawiła się w 1974 roku, a jego ojcami są scenarzysta Len Wein, dyrektor artystyczny Marvela, John Romit Sr. i rysownik Herb Trimpe. Debiut Wolverine'a miał miejsce w zeszycie „Incredible Hulk” numer 181 z października 1974 roku. Z kolei pierwszy raz na ekranie pojawił się w animowanym serialu o Spider-Manie z 1982 roku, by ostatecznie przeniknąć do świata wielkiego kina. Zresztą ewolucję Wolverine'a w świecie X Muzy możecie prześledzić dzięki stworzonemu wideo.

Rosomak to gość, któremu nie ma co wchodzić w drogę. Cygaro w kąciku ust, wielkie mięśnie, nadnaturalna siła i nieodstająca od niej zręczność oraz wytrzymałość. Obrazu dopełniają wspomniane szpony. Gdy wpadnie w złość, to lepiej być z dala od pola rażenia jego pazurów i kopniaków. Jednak nie każdy miał tyle szczęścia, przez co Wolverine pokroił w swojej karierze paru przeciwników. No właśnie, ilu? Sprawdźcie:

Nie tylko Logan ma na sumieniu kilkadziesiąt istnień. Również Han Solo i Kapitan Ameryka dopuścili się posłania do piachu różnych złoczyńców i osób próbujących pokrzyżować ich plany.

Wynik Rosomaka z pewnością ulegnie zmianie wraz z premierą filmu „Wolverine 3”. Ruszyły już prace przy tej produkcji i pojawiły się spekulacje, że wygląd Hugh Jackmana potwierdza plotki o tym, że fabuła dzieła inspirowana będzie komiksem „Old Man Logan”. Będzie to też pożegnanie aktora z postacią Logana.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.