Ile śmierci nastąpiło w serii „Szczęki”?

Robert Skowronski
20.06.2017 14:08
Ile śmierci nastąpiło w serii „Szczęki”? Fot. kadr z wideo

Seria rozpoczęta w 1975 roku przez nieszczególnie znanego wówczas Stevena Spielberga doczekała się ostatecznie czterech odsłon. Do ilu zgonów doszło na ekranie?

Dzieło twórcy „Indiany Jonesa” na zawsze zmieniło obraz popkultury i przy okazji udało mu się uczynić konwencję animal attack opłacalną inwestycją ze strony producentów. „Szczęki” zaistniały pierwotnie w formie drukowanej, jako powieść z 1974 roku autorstwa Petera Benchleya. Postanowiono o realizacji filmu, ale od samego początku towarzyszyły temu problemy.

Przykładowo scenariusz nie był jeszcze gotowy kiedy ruszył już plan zdjęciowy. Film planowano nakręcić w 55 dni, jednak produkcja „Szczęk” bardzo szybko zamieniła się w logistyczny koszmar, zwłaszcza gdy mechaniczny rekin uporczywie odmawiał posłuszeństwa. Podejrzewano, że obraz będzie jednym wielkim niewypałem.

Ostatecznie stało się inaczej. Twórcy przekonali się o tym podczas testowego pokazu w kinie Medallion w Dallas w marcu 1975 roku. Tak Steven Spielberg wspomina tamten czas:

Wtedy po raz pierwszy uświadomiłem sobie, że ten rekin jest dobry, cały film jest dobry i że wszystko jest dobre. Publiczność wstawała z siedzeń. Ludziom dwukrotnie popcorn wylatywał z rąk, a ja już myślałem co by tu jeszcze zrobić, żeby wyleciał im trzy razy?

Tak w telegraficznym skrócie wygląda historia „Szczęk”. A o tym ile osób, i nie tylko, oddało na ekranie życie w walce z żarłaczem ludojadem dowiecie się z poniższego wideo:

Możecie się również dowiedzieć ile osób zabił Han Solo, Kapitan Ameryka, Wolverine oraz John Wick.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.