Ilu nagich aktorów i aktorek jest w „Grze o tron”?

Robert Skowronski
04.04.2016 10:25
Ilu nagich aktorów i aktorek jest w „Grze o tron”? Fot. kadr z wideo

Obnażone pośladki, piersi, torsy - codzienność w świecie „Gry o tron”. Jednak ile tak naprawdę rozebranych scen z udziałem przedstawicieli poszczególnych płci mieliśmy okazję zobaczyć na przestrzeni pięciu sezonów?

Proza George'a R.R. Martina wymagała od twórców serialu odwagi objawiającej się pokazywaną na ekranie brutalnością oraz bezpruderyjnością. Niektóre sekwencje odbiły się dużym echem ze względu na swoją kontrowersyjność - sceny seksu i przemocy usprawiedliwiały już m.in. Natalie Dormer, jak i Sophie Turner.

Oburzenie wśród niektórych wzbudził gwałt na Sansie Stark w odcinku „Unbowed, Unbent, Unbroken”. Bryan Cogman, autor scenariusza epizodu, wyznał, że napisanie tej sceny było dla niego bardzo trudne pod względem emocjonalnym, gdyż zna Sophie Turner (aktorkę, która gra Sansę) od najmłodszych lat.

Uwielbiam tych bohaterów i bolało mnie, że Sansa musiała zostać tak potraktowana. Nie jest łatwo tworzyć coś takiego. Ta scena była denerwująca i przerażająca, ale taka miała być. Mieliśmy jednak swoje motywy, by gwałt pojawił się w całej historii. Wątek ten nie został jeszcze zakończony. Przygoda Sansy trwa i to co zdarzyło się wtedy w tym pokoju mocno na nią wpłynie.

Sceny seksu w „Grze o tron” bywają namiętne, ale równie dużo jest tych przerażających i kontrowersyjnych. Policzono, że w pierwszym sezonie nagość mogliśmy oglądać przez 8 min 10 s, w drugim przez 7 min 40 s, a w trzecim przez 8 min 30 s. Jednak czy został zachowany płciowy parytet? Czy równie często mogliśmy oglądać roznegliżowane aktorki co aktorów? Zobaczcie wideo, w którym policzono jak często w „Grze o tron” rozbierają się panie i panowie:

Być może są wśród Was na tyle oddani miłośnicy kobiecego piękna w „Grze o tron”, że będziecie w stanie dopasować dany biust do konkretnej aktorki? Możemy być pewni, że wraz z premierą 6. sezonu w dniu 24 kwietnia 2016 roku zaczniemy dostawać kolejne przykłady nagich scen. Mamy jednak też ujrzeć największą bitwę w historii całego serialu. Traktowana jest ona jako kluczowy element nadchodzących odcinków.

Zobaczymy też kilka nowych twarzy. Max von Sydow - szwedzki aktor zagra Trzyokiego Kruka, rolę dostał także Richard E. Grant jako przewodzący teatralnej trupie oraz Ian McShane, choć w tym wypadku nie wiemy kogo zagra aktor.

Za co lubicie „Grę o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.