Piotr Adamczyk jako mnich na planie nowej wersji "Imienia róży"

Natalia Hluzow
23.10.2018 12:00
Piotr Adamczyk jako mnich na planie nowej wersji "Imienia róży" Fot. Mateusz Jagielski/East News

Trwają zdjęcia do serialowej adaptacji powieści "Imię róży" autorstwa Umberto Eco. W jedną z ról w tej międzynarodowej produkcji wcieli się Piotr Adamczyk. Zobacz, jak prezentuje się na planie.

Debiutancka powieść kryminalna jednego z największych humanistów XX wieku doczekała się fantastycznej ekranizacji z 1986 roku, gdzie w główne role wcielili się Sean Connery i Christian Slater. Teraz "Imię róży" zostanie ponownie przeniesione na ekran, tym razem w formie 8-odcinkowego serialu, w którego międzynarodowej obsadzie znalazł się Piotr Adamczyk.

Piotr Adamczyk w ekranizacji "Imienia róży" [FOTO]

Wydane w 1980 roku "Imię róży", uznawane za jedną z najważniejszych powieści XX wieku, opowiada o anonimowym włoskim opactwie benedyktynów, do którego przybywają dwaj franciszkanie - Wilhelm z Baskerville i jego uczeń, Adso z Melku. Ich zadaniem jest rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci zakonnika.

W nowej wersji w główną rolę wcieli się John Turturro ("Big Lebowski", "Barton Fink"). Jego przeciwnikiem, inkwizytorem Bernardem Giu, którego w 1986 roku grał F. Murray Abraham, będzie Rupert Everett. Piotr Adamczyk zagra natomiast jednego z mnichów, Severinusa, czym pochwalił się, publikując na Instagramie fotografię z planu zdjęciowego w Rzymie. 

"Imię róży" serial - kiedy premiera?

Reżyserem ośmioodcinkowego serialu "Imię róży" jest Giacomo Battiato, twórca filmów "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem", gdzie w tytułową rolę wcielał się Piotr Adamczyk.

Serial, którego budżet wynosi 32 mln dolarów, będzie emitowany w wielu krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Francji i w Polsce. Nie wiadomo jednak, kiedy pierwsze odcinki zadebiutują w telewizji. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.