Imperium kontra rebelia w zwiastunie „Łotra 1”

Robert Skowronski
13.10.2016 14:49
Imperium kontra rebelia w zwiastunie „Łotra 1” Fot. kadr z wideo

I oto jest długo wyczekiwany zwiastun „Łotra 1”. Gotowi na międzygwiezdną podróż prosto w sam środek konfliktu między Imperium a rebeliantami?

Mogliśmy już zobaczyć zaprezentowany podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio trailer, ale było to w sierpniu 2016. Wcześniej zaś, dzięki wydarzeniu Star Wars Celebration w Londynie mogliśmy spojrzeć za kulisy realizowanego dzieła i posłuchać wypowiedzi twórców. Był także 1. zwiastun „Łotra 1”. Nastał moment, w którym udostępniono kolejny trailer dzieła Garetha Edwardsa.

„Łotr 1” opowie o grupie rebeliantów, którzy starają się wydobyć plany konstrukcji Gwiazdy Śmierci. Dowodzić nimi będzie Jyn Erso. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Donnie Yen, Forest Whitaker, Jiang Wen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk i Riz Ahmed. Muzykę do dzieła skomponował Alexandre Desplat, a za scenariusz jest odpowiedzialny Chris Weitz.

Obraz Edwardsa jest pierwszym z wielu planowanych przez Disneya spin-offów. Jednym z nich jest ten o młodym Hanie Solo, w którego wcieli się Alden Ehrenreich. Spin-off „Gwiezdnych wojen” ma się przerodzić w całą trylogię o pilocie Sokoła Millenium. Na ekranie ma się pojawić Lando Calrissian, a także Sana Starros.

Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”:

Scenarzysta „Ultimatum Bourne'a” i reżyser „Dziedzictwa Bourne'a”, Tony Gilroy, zajął się dokrętkami do „Łotra 1”. O tym procesie opowiedziała Felicity Jones:

Oczywistym jest, że kiedy dochodzi do montażu i postprodukcji ogląda się film jako całość i zaczyna się myśleć, że coś można było zrobić lepiej albo że to miałoby większy sens, gdybyśmy zrobili to inaczej. Tak jest za każdym razem. Przecież nigdy nie oddaje się filmu bez poprawek.

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, także opowiedziała o dokrętkach, które przez fanów zaczęły być traktowane jako zwiastujące wątpliwą jakość całego dzieła:

Jestem pewna, że gdybyście zadzwonili teraz do jakiegokolwiek twórcy filmowego i spytali go, czy kiedykolwiek zgodził się na taki pomysł, to odpowiedziałby bez namysłu, że tak. Dlaczego nagle narosło wokół tego tyle szumu? To było zamierzone od samego początku, to nic niezwykłego.

Kathleen Kennedy opowiedziała także o pracy Garetha Edwardsa, wobec której jest pełna podziwu:

Przez cały czas kiedy robiliśmy film pytałam gdzie jest Gareth. Nieustannie widziałam go z kamerą na ramieniu, jak starał się spojrzeć na ujęcie z innego kąta, szukając najlepszego rozwiązania. To jest definicja jego stylu, jest w pełni poświęcony swojej pracy.

Przed udostępnieniem nowego trailera „Łotra 1” przedstawiono również plakat filmu:

rogue-one-poster-6 Fot. foto: materiały prasowe

Jak Wam się podoba zwiastun „Łotra 1”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.