23.10.2018 13:31

Impreza dla prawdziwych fanatyków grozy. W Lublinie odbędzie się festiwal "24h z Horrorem"

Japońskie horrory, twórczość Lovecrafta, kino grozy klasy B to tylko część atrakcji, które przygotowali organizatorzy imprezy "24h z Horrorem".

Impreza dla prawdziwych fanatyków grozy. W Lublinie odbędzie się festiwal "24h z Horrorem"
foto: kadr z filmu Toxic Avenger

Już niedługo Halloween. Z tej okazji w Lublinie odbędzie się impreza "24h z Horrorem", na której wszyscy amatorzy grozy znajdą coś dla siebie. Jeśli lubicie horrory klasy B, uwielbiacie oglądać azjatyckie potwory w akcji, a twórczość H.P. Lovecrafta nie ma przed Wami tajemnic, to pod koniec października 2018 koniecznie musicie udać się do Koziego Grodu.

Lublin -  "24h z Horrorem", czyli impreza dla fanów kina grozy

Festiwal organizuje Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza", które od jakiegoś czasu tworzy tematyczne imprezy pod tytułem "24h z...". W tym roku padło na horror, więc miłośnicy tego gatunku, nie tylko filmowego, poczują się w siedzibie organizacji jak w domu. 24h z Horrorem odbędzie się właśnie tam, czyli w budynku przy ulicy Lwowskiej 12. Impreza rusza 27 października 2018 roku o godzinie 10:00 i przez kolejne 12 godzin będzie można uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Drugi dzień "24h z Horrorem" odbędzie się 28 października i siedzibę Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" będzie można odwiedzać w tych samych godzinach. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Lublin - 24h z Horrorem - program imprezy

W programie lubelskiego festiwalu dla osób lubiących się bać przewidziano wiele atrakcji. Imprezę podzielono na cztery strefy. W sali prelekcyjnej zgromadzeni będą mogli posłuchać o ulubionych rodzajach horroru. W holu przygotowany zostanie Gamesroom, w którym miłośnicy planszówek, będą mogli poznać nowe tytuły lub zaprezentować swoje umiejętności w turniejach. Fani papierowych RPG-ów zaszyją się w jednej z dwóch sal, by toczyć boje z potworami i przeżywać niesamowite przygody. Szczegóły dostępne są na facebookowym wydarzeniu imprezy.

Festiwal "24h z Horrorem" został zrealizowany przy pomocy finansowej miasta w ramach programu "Dzielnice Kultury" Miasta Lublin.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Filmy na Halloween