Imprezujące „kosmiczne zakonnice” w usuniętej scenie z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk
13.03.2018 10:35
Imprezujące „kosmiczne zakonnice” w usuniętej scenie z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

W Internecie pojawiła się kolejna usunięta scena pochodząca z VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen”. Tym razem główną rolę pełnią rodowite mieszkanki planety Ahch-To.

W połowie marca 2018 roku pojawi się domowe wydanie filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Na DVD i Blu-Ray wśród dodatków znajdziemy aż 14 scen niewykorzystanych w produkcji Riana Johnsona. Pisaliśmy już o jednym usuniętym fragmencie potyczki Finna (Jon Boyega) i Kapitan Phasmy (Gwendoline Christie). Tym razem powrócimy na planetę, na której ukrywał się Luke Skywalker (Mark Hamill) - Ahch-To. To Właśnie tam pod koniec „Przebudzenia Mocy” udała się Rey (Daisy Johnson), pragnąca zgłębiać tajniki Mocy. W „Ostatnich Jedi” poznaliśmy sekrety kryjówki mistrza Jedi. Między innymi zobaczyliśmy Porgi, morskie zwierzaki zapewniające Luke'owi zdrowe pożywienie oraz zabawne stworzenia przypominające połączenie hipopotama karłowatego z zakonnicą na ptasich nogach. To właśnie ta ostatnia rasa kosmitów jest głównym bohaterem skasowanego fragmentu filmu.

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - usunięta scena z Lanai

W sieci hula scena, w której Rey po raz kolejny przekonuje się, że prawdziwy Luke nie spełnia jej wyobrażeń na temat słynnego bohatera i szanowanego mistrza Jedi. Pisaliśmy już o tym fragmencie, ale wcześniej pojawił się jedynie mały wycinek. Teraz scena dostępna jest w całości. Skywalker na starość zrobił się zgorzkniały i skory do żartów, co nie spodobało się niektórym fanom „Star Wars”. Postanowił znowu nabrać swoją uczennicę. 

Jak widać, ascetyczna wyspa potrafi przemienić się wieczorami w prawdziwą imprezownię. Rey widząc dym, pędzi do wioski rodowitych mieszkańców Ahch-To. Wyciąga swój miecz świetlny, rozbija bramę i... zamiast niebezpieczeństwa jej oczom ukazuje się zabawa urządzona przez Lanai. Stworki radośnie tańczą do dźwięków, które przypominające irlandzką muzykę ludową. W imprezie biorą udział również Chewbacca, RD-D2 oraz Luke, który zrywa boki ze śmiechu. Rey, zdając sobie sprawę, że została nabrana, wyżywa się na swoim mistrzu. Żarcik nie zniechęca jednak dziewczyny do chęci treningu u boku starego Skywalkera.

Lanai - kim są stworzenia z „Gwiezdnych Wojen”?

Rian Johnson wprowadził do świata powołanego do życia przez George'a Lucasa sporo nowych stworzeń. Lanai zadebiutowały w „Ostatnich Jedi” i oprócz kilku zabawnych scenek nie zabawiły długo na ekranie. Jednak od czego są książki i komiksy dotyczące „Star Wars”. Bardzo często w tych wydawnictwach pojawia się uzupełnienie informacji, które nie pojawiły się w filmach. Tak samo jest w przypadku Lanai. Stworzenia te zamieszkują Ahch-To od tysięcy lat. Kobiety Lanai stały się opiekunkami budynków postawionych na świętej wyspie, w tym świątyni Jedi. Prawdopodobnie wyewoluowały z ptaków zamieszkujących planetę, więc mogą być w jakimś stopniu spokrewnione z Porgami. Jak pokazuje usunięta scena, kosmici wykształcili swoją własną kulturę. Mają specjalne stroje, muzykę oraz zabawy. 

Pozostałe 13 usuniętych scen znajdziecie na domowym wydaniu filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Oprócz niewykorzystanych fragmentów w dodatkach pojawi się również film ukazujący powstawanie VIII epizodu. A 25 maja 2018 do kin trafi kolejny spin-off, opowiadający o młodości Hana Solo

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.