"Indiana Jones 5": Harrison Ford potwierdził, kto przejmie po nim rolę. Fani będą zadowoleni

27.05.2019 12:50
"Indiana Jones 5": Harrison Ford potwierdził, kto przejmie po nim rolę. Fani będą zadowoleni Fot. kadr z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Harrison Ford nie tylko upewnił fanów w przekonaniu, że zagra w 5. części przygód Indiany Jonesa, ale również zdradził, kto przejmie po nim rolę archeologa.

Panujący obecnie trend na reaktywowanie serii sprzed lat cieszących się ogromną popularnością do dziś, objął również "Indianę Jonesa". Od jakiegoś czasu fani archeologa czekają na 5. część jego przygód. O filmie po raz pierwszy wspominano kilka lat temu. Do tej pory nie trafił on jednak na kinowe ekrany. Harrison Ford - odtwórca tytułowej roli został zapytany o powstającą produkcję oraz o przyszłość bohatera zwiedzającego zapomniane grobowce i smagającego biczem swoich wrogów.

"Indiana Jones 5" - kto zagra bohatera po Harrisonie Fordzie?

Pierwsza część przygód Indiany Jonesa, czyli "Poszukiwacze zaginionej Arki", zadebiutowała w 1981 roku. Od tego momentu nie tylko minęło prawie 40 lat, ale również powstały kolejne filmy o bohaterze granym przez Forda. 76-letni aktor był gościem programu NBC's Today. Potwierdził w nim, że "Indiana Jones 5" powstaje i fani nie muszą się martwić, że nie zobaczą kolejnej części. Nie jednak ma co ukrywać, że nadchodząca produkcja będzie raczej ostatnim filmem, w którym aktor wcieli się w Indy'ego. Od dawna krążą domysły, że następcą Forda zostanie Chris Pratt. W związku z tym prezenter NBC's Today zapytał gwiazdora, kto go zastąpi w kolejnych filmach.

Nikt nie będzie Indiana Jonesem, nie rozumiesz tego? Ja jestem Indianą Jonesem. Kiedy ja odejdę, on też odejdzie. To proste. Teraz trzeba powiedzieć to Chrisowi Pine'owi. Przykro mi, stary.

Przeczytaj także

Ford jak zwykle odpowiedział, żartując. Aktor słynie ze swoich żartobliwych ripost, o czym na własnej skórze przekonali się Ryan Gosling i Alden Ehrenreich. Przy okazji Ford pomylił Chrisa Pratta z Chrisem Pinem. Nie wykluczone jednak, że zrobił to celowo. Wielu fanów Indiany Jonesa na pewno ucieszyłoby się, gdyby w przyszłości nie angażowano żadnych innych aktorów do roli archeologa. Disney nie kieruje się jednak sentymentem i całkiem prawdopodobne, że kiedy Ford zrezygnuje z roli na dobre, powstanie reboot serii z innym aktorem w roli głównej. W końcu nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Z drugiej strony przykład filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" udowodnił, że pewnych kreacji nie da się zastąpić i czasem producenci mogą się przeliczyć.

"Indiana Jones 5"- kiedy premiera?

Na razie nie ma jednak co wybiegać aż tak daleko w przyszłość i skupić się na najbliższych wydarzeniach. "Indiana Jones 5" ma trafić do kin 9 lipca 2021 roku. Fani muszą więc poczekać na premierę jeszcze ponad dwa lata. Na razie produkcja reżyserowana przez Stevena Spielberga nie ma jeszcze tytułu ani pełnej obsady.  

Zobacz też: Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do filmu „Indiana Jones 5”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.