"Indiana Jones 5": scenariusz napisze twórca jednej z poprzednich części serii

24.09.2019 10:58
Indiana Jones 4|undefined Fot. kadr z filmu Indiana Jones 4

"Indiana Jones 5" zyskał nowego scenarzystę. Jest nim David Koepp, który odpowiadał za 4. część serii i już raz był brany pod uwagę przez twórców nadchodzącego filmu. 

Na piątą cześć przygód nieustraszonego archeologa czekają miliony fanów na całym świecie. Niestety produkcja cały czas się opóźnia. Do niedawna film nie miał nawet scenarzysty. Na szczęście twórcom udało znaleźć się odpowiednią osobę na to stanowisko. Jest nim David Koepp... który już miał pracować nad filmem, ale do tego nie doszło. Filmowiec powrócił jednak do tytułu i prawdopodobnie to on napisze ostatni rozdział życia Indiany Jonesa

"Indiana Jones 5" - film ma scenarzystę

Jak donosi Den of Geek David Koepp powrócił do serii, co potwierdził w wywiadzie dotyczącym jego nowej książki zatytułowanej "Cold Storage". Filmowiec został zapytany o nowego "Indy'ego".

Właściwie to wróciłem. Znowu nad tym pracuję. Ciągle próbujemy. Myślę, że tym razem mamy bardzo dobry pomysł. Zobaczymy.

Jak widać, nic nie jest pewne i pomysł na nową przygodę Indiany Jonesa nie został jeszcze całkowicie zaakceptowany. Najwyraźniej twórcy szukają sposobu na godne pożegnanie jednej z ikon Hollywood i kina nowej przygody. 

Kłopoty z "Indianą Jonesem 5" trwają już od jakiegoś czasu. Chociaż twórcy zapowiedzieli produkcję kilka lat temu, konkretów brak, a data premiery ciągle się przesuwa. Na szczęście Koepp powrócił do ekipy filmowej i zajmie się pisaniem scenariusza. Scenarzysta ma spory dorobek w swojej karierze. Nie tylko napisał historię znaną z filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", ale odpowiadał również za takie tytuły, jak "Mission: Impossible", "Wojna światów", "Spider-Man", "Sekretne okno", "Bezwstydny Mortdecai" czy "Park Jurajski"

Przeczytaj także

Pierwsze informacje o Koeppie na pokładzie "Indiany Jones 5" pojawiły się jeszcze w 2016 roku. Scenarzysta odszedł i zastąpiono go Jonem Kasdanem znanym z filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie", który też nie zagrzał długo miejsca w ekipie. Następnym scenarzystą został Dan Fogelman, ale wygląda na to, że ta współpraca również nie trwała długo. Miejmy nadzieję, że Koepp będzie ostatecznym wyborem twórców produkcji.

"Indiana Jones 5" - kiedy premiera?

Za reżyserię długo wyczekiwanego filmu odpowie Steven Spielberg. Ostatnia potwierdzona data premiery "Indiany Jonesa 5" to 9 lipca 2021 roku. W roli głównej ponownie zobaczymy Harrisona Forda, który w 2019 roku skończył 77 lat. Jaką przygodę tym razem przeżyje Indy? Dowiemy się dopiero za jakiś czas. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Indiana Jones 5": Harrison Ford potwierdził, kto przejmie po nim rolę. Fani będą zadowoleni 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.