04.04.2018 15:06

Indiana Jones zostanie kobietą? Steven Spielberg nie widzi w tym nic złego

Słynny reżyser serii „Indiana Jones” zapowiedział, że bohater kreowany dotychczas przez Harrisona Forda przejdzie znaczną metamorfozę.

Indiana Jones
foto: kadr z filmu "Poszukiwacze zaginionej Arki"

Steven Spielberg aktualnie zajmuje się promocją swojego nowego filmu „Ready Player One”. Pracuje też nad kontynuacją serii o Indianie Jonesie i nad remakiem „West Side Story”. Podczas ekskluzywnego wywiadu udzielonego magazynowi The Sun opowiedział o swoich planach na przyszłość, w tym o zmianach, jakie czekają najsłynniejszego archeologa w dziejach kina.

Indiana Jones kobietą?

Rozmawiając z The Sun, Steven Spielberg został zapytany o to, czy rozważał możliwość uczynienia Indiany Jonesa kobietą. Reżyser pokiwał twierdząco głową, po czym dodał:

"

Musielibyśmy tylko zmienić Jones na Joan. I nie byłoby w tym nic złego. "

Przyznał też, że ma świadomość, z jaką reakcją fanów spotka się taka zmiana, jednak sam uważa, że po 5. częściach serii przyjdzie czas na to, by Indiana przybrał „inną formę”.

Tak, dobrze przeczytaliście, dopiero po 5. częściach. Tak jak obiecano, w nadchodzącym filmie zobaczymy jeszcze Harrisona Forda. Spielberg podejrzewa jednak, że po piątej produkcji aktor nie powróci już do swojej legendarnej roli. Jak powiedział:

"

To będzie ostatni Indiana Jones Harrisona Forda, jestem tego prawie pewien, ale seria będzie ostatecznie kontynuowana. "

Kogo zobaczymy zatem w kolejnych odsłonach słynnej serii o poszukiwaczu przygód? I czy nowa, żeńska postać pojawi się w reboocie czy może okaże się zaginioną córką Indiany i jego duchową spadkobierczynią? Odpowiedzi na te pytania jeszcze długo pozostaną nieznane, dlatego radzimy jeszcze poczekać z rwaniem włosów z głowy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zdjęcia do ostatniego „Indiany Jonesa” z udziałem Harrisona Forda rozpoczną się dopiero wiosną 2019, zaś gotowy film trafi na ekrany 10 lipca 2020 roku.

A Wy kogo najchętniej zobaczylibyście w tej roli, kiedy zrezygnuje z niej Harrison Ford?

Kto powinien zagrać żeńską wersję Indiany Jonesa?

Natalia Hluzow
Tagi: News Steven Spielberg Indiana Jones Harrison Ford