04.10.2016 09:43

Indiana Jones w animowanej wersji

Archeolog i poszukiwacz skarbów powrócił, by przeżyć swoje stare przygody. Tym razem jednak w głównej roli możemy zobaczyć animowanego Indy'ego.

Indiana Jones w animowanej wersji
foto: kadr z wideo

Co prawda do swojej ikonicznej roli powróci także Harrison Ford we własnej osobie występując w filmie „Indiana Jones 5”, nim to się jednak stanie możemy ujrzeć jego oblicze wygenerowane przy pomocy mocy obliczeniowej komputerów. 

Zaprezentowane poniżej wideo to dzieło Patricka Schoenmakera, holenderskiego animatora, a także byłego pracownika LucasFilm. Stworzony przez niego klip miał stanowić sekwencję otwierającą serial „The Adventures of Indiana Jones”. Jest to efekt pięcioletniej pracy twórcy. W wideo oprócz samego Indiany Jonesa można także ujrzeć garść innych postaci znanych fanom cyklu z nurtu Kina Nowej Przygody, jak np. Marion Ravenwood i Marcusa Brody'ego. W tle przygrywa zaś charakterystyczny motyw skomponowany przez Johna Williamsa.

Już wielu bohaterów wielkiego ekranu z lat 80. otrzymało swoje animowane odpowiedniki. W takiej wersji można było oglądać „Pogromców duchów”, „Żukosoczka”, „Rambo”, a nawet Chucka Norrisa. Do tego elitarnego grona dołączył także Indiana Jones. Zobaczcie, jak wygląda on w animowanej odsłonie:

Jak już wspomnieliśmy powstanie „Indiana Jones 5”. Za sterami bezzmienie stanie Steven Spielberg. Disney ustalił wstępną datę premiery dzieła na 17 lipca 2019 roku. Do serii w roli producentów powrócą także jej weterani, Kathleen Kennedy i Frank Marshall, którzy prywatnie są małżeństwem od 1987 roku. Para była zaangażowana w każdą z powstałych wcześniej części.

Jak Wam się podoba Indiana Jones w animowanej wersji?

Robert Skowronski
Tagi: Indiana Jones