„Infinity War” - kto zginie w „Avengers 3”? [SPOILER]

Sergiusz Kurczuk
25.04.2018 10:51
„Infinity War” - kto zginie w „Avengers 3”? [SPOILER] Fot. kadr z filmu Avengers: Age of Ultron

Chcesz wiedzieć kto umrze w „Avengers: Infinity War”? Zastanawiasz się, który Avenger zginie w „Avengers 3” i nie wystąpi już w MCU? Mamy dla Ciebie odpowiedź. CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”. Nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy!

3. część „Avengers” miała być początkiem kulminacji historii, którą od dekady przygotowywali twórcy z Marvel Studios. W „Avengers: Infinity War” w końcu pojawił się Thanos w pełnej krasie, który pokazał, co to znaczy złoczyńca z prawdziwego zdarzenia. Bracia Russo od dawna zapowiadali, że w filmie pożegnamy się z niektórymi postaciami. Reżyserzy potwierdzili, że w przypadku kilku bohaterów śmierć będzie permanentna i w przeciwieństwie do komiksowych pierwowzorów, nie będzie powrotów z zaświatów. Fani od dawna zachodzili w głowę, zadając sobie pytanie, który Avenger zginie w „Avengers: Infinity War”. Pojawiło się wiele teorii na temat potencjalnych śmierci herosów. Przygotowaliśmy dla Was nawet specjalną sondę, w której mogliście podzielić się swoimi przewidywaniami. Czy film braci Russo je potwierdził?

Avengers - kto umrze w filmie?

Dla komiksowych wyjadaczy nie jest zaskoczeniem, że jeśli dochodzi do potyczki z Thanosem, trup ściele się gęsto. Papierowy pierwowzór tego złoczyńcy był zakochany w uosobieniu Śmierci, dla którego postanowił podbić kosmos, eliminując połowę żywych istot, lub zginąć dążąc do swojego dzieła. W filmie Szalony Tytan kieruje się podobną motywacją - chce przywrócić równowagę we wszechświecie zabijając połowę populacji każdego z istniejących światów. Zmęczony ciągłym podbojem kolejnych planet, wyruszył na poszukiwanie Kamieni Nieskończoności. Posiadając wszystkie sześć klejnotów, byłby w stanie osiągnąć swój cel jedynie za pomocą pstryknięcia palców. Każdy, kto widział „Avengers: Infinity War” wie, że Thanosowi udaje się zdobyć Kamienie i pozbawić życia połowę populacji zamieszkującej cały wszechświat. Swoim złowieszczym gestem unicestwił nie tylko zwykłych ludzi, ale również nie jednego, nie dwóch, ale wielu superbohaterów. 

Avengers - który superbohater umrze?

Tony Stark przewidział wydarzenia z „Avengers: Infinity War” jeszcze podczas potyczki z Ultronem. W 2. części „Avengers” za sprawą Scarlet Witch zobaczył scenę, która nie dawała mu spokoju aż do spotkania oko w oko z Thanosem. Bał się koszmaru, który ujrzał w swojej wyobraźni, jednak w końcu po części wizja się spełniła. Bracia Russo przygotowali prawdziwą rzeź superherosów. Oto lista superbohaterów, którzy zginęli w „Avengers: Infinity War”:

 • Scarlet Witch
 • Vision
 • Spider-Man
 • Doktor Strange
 • Bucky
 • Star-Lord
 • Gamora
 • Drax
 • Mantis
 • Groot
 • Black Panther
 • Falcon
 • Nick Fury
 • Maria Hill
 • Heimdall 
 • Loki

Asgardzcy bogowie giną na samym początku filmu z ręki Thanosa. Reszta traci życie pod koniec filmu, kiedy Szalony Tytan zdobywa wszystkie Kamienie Nieskończoności. Większość z wymienionych herosów umiera po pstryknięciu palcami przez Thanosa. Bohaterowie po prostu zaczynają rozpływać się w powietrzu, zamieniając się w proch. Wyjątkami są Vision, któremu złoczyńca wyrywa Kamień Umysłu prosto z głowy oraz Gamora, zabita przez Thanosa w ofierze. Pozbawiając swoją przybraną córkę życia, Thanos zdobył ostatni z klejnotów - Kamień Duszy ukryty na planecie Vormir. 

Czy Kapitan Ameryka zginie w „Avengers 3”?

Najpopularniejszą odpowiedzią w naszej sondzie Który superbohater zginie w „Avengers: Infinity War”? był grany przez Chrisa Evansa Kapitan Ameryka. Prawdopodobnie wpływ na ten stan rzeczy był wywiad aktora, w którym zapowiedział, że po „Avengers 4” kończy mu się kontrakt z Marvel Studios. Śmierć herosa przewidywano jeszcze przed premierą „Civil War”, jednak finalnie bracia Russo postanowili oszczędzić miotającego tarczą bohatera. Podobnie było w przypadku Thora i Iron Mana. Tony Stark był co prawda bliski śmierci, ale dzięki Doktorowi Strange'owi uszedł z życiem. Tym samym reżyserzy postanowili wyeliminować prawie wszystkie postacie, które pojawiły się po Pierwszej Fazie MCU. Nie wiadomo, co z Hawkeyem i Ant-Manem, ponieważ ci bohaterowie nie znaleźli się w kinowej wersji filmu. Inne postacie jedynie ich wspominają. Wygląda na to, że w ostatecznej walce z Thanosem zobaczymy oryginalny skład Avengers, wspomagany przez Captain Marvel.

Thanos i pozostali przy życiu herosi powrócą już 3 maja 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.