"Inni" - powstanie remake słynnego horroru z Nicole Kidman w roli głównej. Co wiemy o filmie?

09.04.2020 08:07
"Inni" - powstanie remake słynnego horroru z Nicole Kidman w roli głównej. Co wiemy o filmie? Fot. materiały prasowe Warner Sogefilms

Już wkrótce jeden z najsłynniejszych horrorów o duchach powróci do nas w odmienionej formie. Co wiemy o remake'u "Innych"?

"Inni" z Nicole Kidman w roli głównej to jeden z najsłynniejszych horrorów o duchach w historii kinematografii. I jeden z najlepszych filmów grozy w ogóle. W chwili premiery (od której za rok minie już 20 lat), film Alejandra Amenábara zaskarbił sobie sympatię krytyków oraz zarobił 210 milionów dolarów, przy budżecie zaledwie 17. Już wkrótce przyjdzie nam zobaczyć nową wersję historii Grace i jej uczulonych na światło słoneczne dzieci.

"Inni" - remake słynnego horroru z Nicole Kidman w roli głównej

Akcja "Innych" rozgrywa się w 1945 roku i opowiada historię młodej kobiety, która wraz z dwójką dzieci zamieszkuje ponure domostwo na wyspie u wybrzeży Anglii. Jej mąż przebywa na wojnie, a jedyne towarzystwo stanowi służba. Pewnego dnia cały personel znika jednak w niewyjaśnionych okolicznościach, a w domu zaczynają dziać się przerażające rzeczy. 

Przeczytaj także

Prawa do stworzenia remake'u nabyło studio Sentient Entertainment. Na obecną chwilę wiemy jedynie, że film ma być uwspółcześnioną wersją znanej nam historii, a udziałem zainteresowane są czołowe nazwiska Hollywood. 

Przeczytaj także

Producentami filmu zostali Renee Tab, Christopher Tuffin oraz Lucas Akoskin z Aliwen Entertainment. W rozmowie z magazynem Deadline, Renee Tab wyznała:

To zaszczyt móc pracować nad moim ulubionym filmem grozy wszech czasów i ponownie przedstawić go na wielkim ekranie, zapoznając z nim nowych widzów. To aż dziwne i niesamowite, jak aktualne są dziś tematy poruszane w tej produkcji: samoizolacja, paranoja i strach. I oczywiście intensywne pragnienie ochrony naszych dzieci i nas samych przed zagrożeniem. Już nie możemy się doczekać, by pokazać wam wszystkie warstwy postaci Grace, której rozpacz i demony zabrały widzów w doprawdy poruszającą podróż.

Zobacz też: Top 25 - kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.