Internauci wyśmiewają nową wersję Lary Croft. Wygląda jak... E.T.!

Sergiusz Kurczuk
19.09.2017 12:01
Internauci wyśmiewają nową wersję Lary Croft. Wygląda jak... E.T.! Fot. kadr z filmu/EastNews/Graham Bortholomew

Pojawił się pierwszy plakat do długo wyczekiwanego reboota serii „Tomb Raider”. Lara Croft na nowym zdjęciu wygląda jednak... dziwnie. Od razu stała się obiektem żartów internautów.

Nowa Lara Croft nie przypadła do gustu fanom pani archeolog. W sieci właśnie pojawił się plakat nowej wersji filmowego „Tomb Raidera”. Oczywiście większą część grafiki zajmuje Alicia Vikander, która zastąpiła Angelinę Jolie w roli kultowej bohaterki gier komputerowych. I niby wszystko jest OK, fani marki powinni się ucieszyć z kolejnego w ostatnich tygodniach zdjęcia Lary. Ale wystarczy chwilę się przyjrzeć, żeby zobaczyć, że coś jest jednak nie tak. Przekonajcie się sami. 

tombraider/status/909811228142313472

No cóż... Koń, jaki jest (chociaż w tym przypadku chyba żyrafa), każdy widzi. Umorusana, ranna i zmęczona Lara stoi tyłem na tle kamienistej plaży. W ręku trzyma czekan i obraca się w stronę widza. Trudno powiedzieć, czy to wina perspektywy, czy niezbyt udanego retuszu, ale szyja Croft wydaje się nienaturalnie długa. Tego typu wpadka, to idealna pożywka dla użytkowników Twittera, którzy od razu wzięli się do dzieła.

Od razu zaczęły się żartobliwe porównania

Bez obrazy dla Alicii Vikander, bo jest super, ale na tym plakacie wygląda, jakby miała szyję E. T. lol.

No co? Każdy wie, że Lara Croft najbardziej znana jest ze swojej długiej szyi, która pozwala jej jeść przepyszne liście z samych czubków drzew.

Pojawiły się też obawy o zdrowie bohaterki „Tomb Raider”. 

Naprawdę mam nadzieję, że Lara uda się na wizytę do kręgarza z powodu tego, co dzieje się z jej szyją.

Nie zabrakło wytykania innych błędów. Na przykład oklepanego schematu plakatu do filmu akcji w stylu „laska odwrócona do widza tyłkiem, seksownie spoglądająca przez prawe ramię”. 

Mogliby być bardziej oryginalni w pozowaniu kobiecych postaci na plakatach.

Pojawiły się też śmieszne próby wytłumaczenia, co powoduje, że Vikander wygląda jak żyrafa. 

Istnieje jednak sensowne wyjaśnienie tego graficznego potworka. Plakat został zrobiony z dwóch różnych zdjęć. Ciało pochodzi z jednej fotografii, a twarz doklejono z drugiej, powodując przez to złudzenie, że Croft ma nienaturalnie długą szyję. No, chyba że podczas swoich wędrówek pani archeolog przeżyła przygodę w tajlandzkiej wiosce plemienia Karen, słynącego z wydłużania szyj kobietom. Hollywood nie przykłada się ostatnio do plakatów. Kiedy pojawił się plakat do filmu „Spider-Man: Homecoming” też nie szczędzono słów krytyki.

To nie koniec nowości. Do sieci trafił również pierwszy teaser filmu. Lara biega, strzela z łuku i eksploruje najeżony pułapkami grobowiec. 

Na szczęście krótki film rekompensuje marny plakat. Mamy nadzieję, że reboot się uda. Premierę zaplanowano na 16 marca 2018 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.