"Iron Man 3" to film świąteczny. Tak przynajmniej twierdzi platforma Disney +

14.11.2019 10:37
"Iron Man 3" to film świąteczny. Tak przynajmniej twierdzi platforma Disney + Fot. kadr z filmu "Iron Man 3"/ Marvel Studios

Przygody Tony'ego Starka idealnym pomysłem na świąteczny wieczór? A jakże!

Filmy świąteczne to popularny podgatunek kina. Każdego roku wytwórnie prześcigają się w tworzeniu nowych produkcji, licząc, że wejdą do panteonu kultowych, jak "Kevin sam w domu" czy "Love Actually". Są jednak filmy przez niektórych uważane za świąteczne, choć w rzeczywistości ze świętami niewiele mają wspólnego. Do ich grona dołączyła właśnie 3. część przygód Iron Mana.

"Iron Man 3" to film świąteczny

12 listopada 2019 roku wystartowała platforma streamingowa Disney +, dzięki której mieszkańcy USA i kilku innych zakątków świata, cieszyć się mogą dostępem do (niemalże) wszystkich produkcji spod szyldu Disneya. Użytkownicy Disney + przeżyli niemały szok, gdy po wpisaniu w wyszukiwarce hasła "Christmas", u boku tytułów takich jak "Noelle", "The Muppet Christmas Carol" i "I'll Be Home for Christmas", zauważyli "Iron Mana 3".

Przeczytaj także

"Iron Man 3" nie opowiada o świątecznych perypetiach Tony'ego Starka, a obrazuje, jak superbohater boryka się z zespołem stresu pourazowego, traci dom i walczy z mściwym superzłoczyńcą, który omal nie zabija mu ukochanej. Niemniej jednak akcja rozgrywa się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, w willi Starka stoi choinka, a nowy strój Iron Mana powstaje w rytm "Jingle Bell Rock". Jak widać, dla niektórych to już wystarczająco, by zakwalifikować film jako produkcję świąteczną.

Foto: kadr z filmu "Iron Man 3"/ Marvel Studios Fot. Foto: kadr z filmu "Iron Man 3"/ Marvel Studios
Przeczytaj także

Fakt ten nie powinien szczególnie dziwić, biorąc pod uwagę to, że "Szklana Pułapka" z Bruce'em Willisem także uważana jest za produkcję świąteczną. Również wyłącznie z uwagi na fakt, że akcja rozgrywa się podczas wigilii pracowniczej w Nakatomi Plaza

Zobacz też: Top 20 najbardziej irytujących świątecznych utworów

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.