Iron Man, Thor, Hulk, Kapitan Ameryka, Black Widow, Hawkeye - co stało się z bohaterami w "Avengers: Endgame"?

26.04.2019 15:01
Iron Man, Thor, Hulk, Kapitan Ameryka, Black Widow, Hawkeye - co stało się z bohaterami w "Avengers: Endgame"? Fot. materiały promocyjne

Film "Avengers: Endgame" był zapowiadany jako zakończenie pewnej ery w historii Marvel Studios. Fani MCU obawiali się, że z niektórymi bohaterami pożegnamy się na zawsze. Jak 4. część serii wpłynęła na kluczowe postacie kinowego uniwersum?

UWAGA! Artykuł zawiera SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Bracia Russo w filmie "Avengers: Endgame" postanowili podsumować ostatnie 11 lat kinowego świata Marvela. Nie kryli się ze swoimi zamiarami i zdradzili na długo przed premierą 4. części serii, że głównymi bohaterami produkcji będą oryginalni członkowie tytułowej drużyny. Fani MCU zmartwili się na wieść o tej informacji, ponieważ przeczuwali, że prawdopodobnie pożegnają się z jednym z ulubionych herosów.

Przeczytaj także

Jak film "Avengers: Endgame" wpłynął na głównych bohaterów serii?

"Avengers: Endgame" - co się stało z Iron Manem?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Toy Stark od samego początku był jedną z centralnych postaci całego uniwersum. To właśnie film z jego udziałem był pierwszą produkcją MCU. Pierwsze skrzypce grał również w takich seriach jak "Avengers" czy 3. część "Kapitana Ameryki". Fani marki obawiali się, że to właśnie on ma największe szanse na śmierć. I tak się stało, ale zanim do tego doszło, byliśmy świadkami metamorfozy Starka. Umierającego Avengera, pozostawionego na pewną śmierć w przestrzeni kosmicznej uratowała Kapitan Marvel. Jednak zamiast radosnego zjednoczenia herosów, pojawiły się słowa żalu w kierunku Kapitana Ameryki.

Po pokonaniu Thanosa Tony postanowił skończyć z sueprbohaterskim życiem. Zaszył się z Pepper w domu na uboczu i wkrótce doczekali się córki imieniem Morgan. Wewnątrz czuł jednak, że został stworzony do większych czynów. Nie trzeba było go długo namawiać, by po raz ostatni dołączył do Avengers, w misji, która miała na celu odwrócenie pstryknięcia Thanosa. Finalnie zadanie zostało wykonane. Geniusz Starka i technologia Hanka Pyma pozwolił na podróże w czasie i odzyskanie Kamieni Nieskończoności z przeszłości. Podczs pobytu w latach 70. spotkał się z własnym ojcem, z którym odbył poważną rozmowę, częściowo godząc się z nim. Tony zbudował własną Rękawicę i udało mu się pokonać Szalonego Tytana, co jednak przypłacił własnym życiem.

"Avengers: Endgame" - co się stało z Kapitanem Ameryką?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Steve Rogers również odczuł porażkę po obu potyczkach z Thanosem. Po pięciu latach od uśmiercenia wroga Avengers nadal miał hart ducha i nawet próbował wesprzeć innych, idąc w ślady swojego przyjaciela Sama Wilsona, tworząc grupę wsparcia dla ludzi odczuwających pustkę po tragicznych wydarzeniach z Wakandy. Wspierał również swoich przyjaciół z Avengers, między innymi Black Widow. Kiedy pojawiła się szansa odwrócenia skutków pstryknięcia Szalonego Tytana, wziął udział w misji zdobycia Kamieni Nieskończoności. Podczas jednej z podróży w czasie spotkał po latach Peggy Carter.

W finałowej bitwie udało mu się w końcu podnieść Mjolnir, czym udowodnił, że jest godny miana boga piorunów. Po pokonaniu Thanosa zgłosił się jako osoba, która odstawi Kamienie Nieskończoności w odpowiednie miejsca w przeszłości. Powrócił, ale znacznie odmieniony. Okazało się, że Steve postanowił odzyskać utraconą młodość i zamiast wrócić w przyszłość, pozostał w przeszłości, gdzie wiódł zwyczajne życie u boku ukochanej kobiety. Swoją tarczę powierzył Samowi Wilsonowi, który prawdopodobnie zostanie nowym Kapitanem Ameryką.

"Avengers: Endgame" - co się stało z Thorem?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Thor to największe zaskoczenie "Endgame". Tuż po pierwszej porażce z ochotą ruszył na poszukiwania Thanosa. Kiedy Avengers zaatakowali Tytana, to waśnie syn Odyna odciął wrogowi rękę z Rękawicą Nieskończoności, a następnie pozbawił go życia przez dekapitację. Po powrocie na Ziemię Thor nie umiał poradzić sobie z drastycznymi zmianami w jego życiu. Mimo że uciekinierzy z Asgardu osiedlili się na Ziemi, tworząc osadę o nazwie Nowy Asgard, heros popadł w marazm. Przez pięć lat mieszkał z Korgiem i Miekiem, kompletnie o siebie nie dbając i zapominając o rzeczywistości za pomocą alkoholu. I powracając do swoich długich włosów

Podczas temporalnej misji okazało się, że Thor stracił wiarę w siebie. Avenger nie był w stanie dokonać powierzonej mu misji, jednak z pomocą przyszła jego matka Frigga. Heros wziął się w garść i nawet zabrał ze sobą w przyszłość utraconego przed laty Mjolnira. Po zwycięstwie nad wojskami Thanosa oddał władanie Nowym Asgardem Valkyrie, a sam wybrał się na kosmiczną przygodę ze Strażnikami Galaktyki.

"Avengers: Endgame" - co się stało z Hulkiem?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

O tym, że Hulk przejdzie sporą metamorfozę, było wiadomo na długo przed premierą filmu. W "Thorze: Ragnarok" widzieliśmy nowy etap ewolucji tego bohatera. Hulk przez dwa lata nie wracał do postaci Bannera. W "Infinity War" byliśmy świadkami odwrotnego procesu - po przegranej walce z Thanosem Banner nie potrafił przeistoczyć się w Hulka. W "Endgame" te dwie skrajności zostały połączone, co spowodowało, że na ekranie pojawił się bohater o sile i wyglądzie Hulka z genialnym umysłem i stylem ubierania się Bruce'a Bannera.

Banner wraz ze Starkiem skonstruowali urządzenie do podróży w czasie. Po zdobyciu Kamieni to właśnie on zgłosił się na ochotnika do odwrócenia pstryknięcia Thanosa. Udało mu się to, chociaż proces odbił się na zdrowiu Hulka - urządzenie poważnie raniło mu rękę, na której nosił Rękawicę. Po wygraniu bitwy pogrążył się w żałobie po śmierci Black Widow.

"Avengers: Endgame" - co się stało z Black Widow?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Bohaterka borykała się z podobnymi problemami, co reszta superbohaterów. W jej przypadku tragedia po porażce była jednak najbardziej widoczna, ponieważ do tej pory Black Widow nie okazywała emocji. W "Endgame" jest jednak zupełnie inaczej. Bohaterka dowiedziała się, gdzie znajduje się Hawkeye i postanowiła go odnaleźć. Para wróciła do bazy Avengers i cofnęła się w czasie, by zdobyć Kamień Duszy. W tym celu polecieli na planetę Vormir, gdzie dowiedzieli się, że jedno z nich muszą oddać życie za potężny artefakt. Pomiędzy Natashą i Bartonem dochodzi do sprzeczki, o to, które z nich powinno się poświęcić. Ostatecznie wbrew woli Bartona zrobiła to Black Widow, która zginęła na dnie urwiska.

"Avengers: Endgame" - co się stało z Hakweyem?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Hawkeye był jednym z nieobecnych herosów podczas wydarzeń w "Infinty War". Pierwsza scena "Endgame" pokazuje, gdzie znajdował się Clint. Heros podobnie jak Ant-Man przebywał w areszcie domowym, i spędzał czas ze swoją rodziną. Beztroskie momenty przerywa nagłe zniknięcie ukochanych Bartona, którzy rozpłynęli się w chmurze popiołu. Hawkeye postanowił w jakiś sposób odreagować na stratę i stał się mroczniejszą wersją samego siebie. Jako Ronin postanowił zabijać złoczyńców, którzy przeżyli czystkę Thanosa. Clinta znalazła Natsha, która powiedziała mu o szansie na cofnięcie pstryknięcia. Były Avenger postanowił powrócić do bazy i udać się na poszukiwania Kamienia Duszy. Początkowo chciał  oddać swoje życie za klejnot, jednak ubiegła go w tym Black Widow. Clint powrócił do teraźniejszości z Kamieniem Duszy i po pstryknięciu Hulka odkrył, że jego rodzina znowu żyje. Wziął udział w bitwie z armią Thanosa, po której wspierał pogrążoną w żałobie Scarlet Witch.

>>Zobacz też: Czy w "Avengers: Endgame" powrócił Loki?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.