"Iron Man" - zobacz nigdy nieopublikowaną scenę po napisach z 1. części filmu Marvela

16.09.2019 09:17
Kadr|undefined Fot. kadr z filmu Iron Man

Szef Marvel Studios zaprezentował światu nigdy nieprezentowaną usuniętą scenę z filmu "Iron Man". Nick Fury wspomina w niej o Spider-Manie i X-Men.

Filmem "Avengers: Endgame" zamknięto pewien rozdział w historii kina superbohaterskiego. Po ponad 10 latach doprowadzono do końca historię zapoczątkowaną w 2008 roku produkcją pod tytułem "Iron Man". Teraz MCU to ogromny świat zamieszkany przez wielu superbohaterów znanych z komiksów Marvela. Okazuje się, że szefowie studia mieli marzenia o stworzeniu rozległego uniwersum od samego początku. Świadczy o tym nigdy nieprezentowana alternatywna scena po napisach z "Iron Mana".

"Iron Man" - nowa usunięta scena z filmu Marvela

Już niedługo do sprzedaży trafi box zawierający wszystkie filmy, wchodzące w skład tak zwanej "Ifinity Saga". Z tej okazji szef Marvel Studios Kevin Feige zaprezentował światu usuniętą scenę z "Iron Mana", w której grany przez Samuela L. Jacksona Nick Fury wspomina o Spider-Manie i X-Manach.

Feige wspomniał, że to materiał, który nie miał nigdy ujrzeć światła dziennego. Nie spodziewał się bowiem, że produkcje Marvela odniosą tak ogromny sukces, że plany sprzed 10 lat rzeczywiście wejdą w życie. Spider-Man do niedawna był herosem walczącym u boku Avengers. Po przejęciu studia Fox przez Disneya wprowadzenie do uniwersum X-Men jest tylko kwestią czasu.

Przeczytaj także

Oryginalna scena po napisach była bardzo podobna. Film kończył się pogawędką Fury'ego z Iron Manem (Robert Downey Jr.). Szef S.H.I.E.L.D. oznajmił Starkowi, że zakłada projekt Avengers, który bierze pod uwagę wykorzystanie nadludzkich mocy do obrony świata.

W nowej scenie Fury wspomina nie tylko Hulka, ale również radioaktywnego pająka (aluzja do Spider-Mana) i rodzących się mutantów (zapowiedź X-Men). Spidey został wprowadzony w podobny sposób dopiero w 2015 roku w scenie po napisach filmu "Ant-Man". Luis (Michael Peña) w swojej szalonej opowieści napomyka o człowieku-pająku. Na przedstawicieli homo superior będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Przeczytaj także

Trudno powiedzieć, czy nowa scena była jedynie marzeniem twórców "Iron Mana", czy rzeczywistym planem, do którego spełnienia konsekwentnie dążono przez ponad 10 lat. W drugiej części "Iron Mana" pojawia się subtelna zapowiedź historii Black Panthera, a nawet Namora.

Przeczytaj także

Niestety Disney stracił możliwość wykorzystywania Spider-Mana w swoich filmach, ponieważ przedstawiciele Sony Pictures zerwali umowę i postanowili umieścić herosa w swoim własnym uniwersum.

Przeczytaj także

"Infinity Saga" - specjalne wydanie wszystkich filmów Marvela

Feige wspomniał, że zaprezentowana powyżej scena pochodzi z "krypty Marvela". Oznacza to, że nie jest jedynym materiałem, który do tej pory nie został pokazany światu. Prawdopodobnie w specjalnym wydaniu produkcji Marvel Studios zobaczymy więcej tego typu usuniętych scen z poprzednich filmów MCU. Na razie fanom superherosów pozostaje czekać na premierę boxu, bo póki co nie zdradzono żadnych szczegółów na jego temat. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.