16.09.2019 09:17

"Iron Man" - zobacz nigdy nieopublikowaną scenę po napisach z 1. części filmu Marvela

Szef Marvel Studios zaprezentował światu nigdy nieprezentowaną usuniętą scenę z filmu "Iron Man". Nick Fury wspomina w niej o Spider-Manie i X-Men.

Kadr
foto: kadr z filmu Iron Man

Filmem "Avengers: Endgame" zamknięto pewien rozdział w historii kina superbohaterskiego. Po ponad 10 latach doprowadzono do końca historię zapoczątkowaną w 2008 roku produkcją pod tytułem "Iron Man". Teraz MCU to ogromny świat zamieszkany przez wielu superbohaterów znanych z komiksów Marvela. Okazuje się, że szefowie studia mieli marzenia o stworzeniu rozległego uniwersum od samego początku. Świadczy o tym nigdy nieprezentowana alternatywna scena po napisach z "Iron Mana".

"Iron Man" - nowa usunięta scena z filmu Marvela

Już niedługo do sprzedaży trafi box zawierający wszystkie filmy, wchodzące w skład tak zwanej "Ifinity Saga". Z tej okazji szef Marvel Studios Kevin Feige zaprezentował światu usuniętą scenę z "Iron Mana", w której grany przez Samuela L. Jacksona Nick Fury wspomina o Spider-Manie i X-Manach.

Feige wspomniał, że to materiał, który nie miał nigdy ujrzeć światła dziennego. Nie spodziewał się bowiem, że produkcje Marvela odniosą tak ogromny sukces, że plany sprzed 10 lat rzeczywiście wejdą w życie. Spider-Man do niedawna był herosem walczącym u boku Avengers. Po przejęciu studia Fox przez Disneya wprowadzenie do uniwersum X-Men jest tylko kwestią czasu.

X-Men
X-Men
Przeczytaj także Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige

Oryginalna scena po napisach była bardzo podobna. Film kończył się pogawędką Fury'ego z Iron Manem (Robert Downey Jr.). Szef S.H.I.E.L.D. oznajmił Starkowi, że zakłada projekt Avengers, który bierze pod uwagę wykorzystanie nadludzkich mocy do obrony świata.

W nowej scenie Fury wspomina nie tylko Hulka, ale również radioaktywnego pająka (aluzja do Spider-Mana) i rodzących się mutantów (zapowiedź X-Men). Spidey został wprowadzony w podobny sposób dopiero w 2015 roku w scenie po napisach filmu "Ant-Man". Luis (Michael Peña) w swojej szalonej opowieści napomyka o człowieku-pająku. Na przedstawicieli homo superior będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Thanos w Avengers: Endgame
Thanos w Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - dlaczego Ant-Man nie zabił Thanosa wchodząc mu w odbyt?

Trudno powiedzieć, czy nowa scena była jedynie marzeniem twórców "Iron Mana", czy rzeczywistym planem, do którego spełnienia konsekwentnie dążono przez ponad 10 lat. W drugiej części "Iron Mana" pojawia się subtelna zapowiedź historii Black Panthera, a nawet Namora.

Black Panther został zapowiedziany już w „Iron Manie 2”
Black Panther został zapowiedziany już w „Iron Manie 2”
Przeczytaj także Black Panther został zapowiedziany już w „Iron Manie 2”

Niestety Disney stracił możliwość wykorzystywania Spider-Mana w swoich filmach, ponieważ przedstawiciele Sony Pictures zerwali umowę i postanowili umieścić herosa w swoim własnym uniwersum.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Szef Sony wypowiedział się o przyszłości Spider-Mana. Czy heros wróci do MCU?

"Infinity Saga" - specjalne wydanie wszystkich filmów Marvela

Feige wspomniał, że zaprezentowana powyżej scena pochodzi z "krypty Marvela". Oznacza to, że nie jest jedynym materiałem, który do tej pory nie został pokazany światu. Prawdopodobnie w specjalnym wydaniu produkcji Marvel Studios zobaczymy więcej tego typu usuniętych scen z poprzednich filmów MCU. Na razie fanom superherosów pozostaje czekać na premierę boxu, bo póki co nie zdradzono żadnych szczegółów na jego temat. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Foto: Materiały promocyjne
Foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Marvel filmy: W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvela?

Zobacz też: Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

Tagi: News X-Men Spider-Man Samuel L. Jackson Marvel Iron Man Nick Fury Kevin Feige