29.03.2019 16:23

"Iron Sky. Inwazja" doczeka się premiery w Polsce. Kiedy zobaczymy film w kinach?

Kontynuacja niskobudżetowego współczesnego klasyka zatytułowanego "Iron Sky" z 2012 roku zadebiutuje w polskich kinach! Kino Świat dystrybutorem. Kiedy premiera?

Iron Sky. Inwazja
foto: materiały prasowe

"Iron Sky. Inwazja" to wyczekiwana kontynuacja kultowego hitu z 2012 roku. Epicka, wypełniona akcją i humorem produkcja science-fiction, inspirowana wojenną historią, okultyzmem i popularnymi teoriami konspiracyjnymi. W obsadzie filmu zastrzyk świeżej krwi oraz powrót dobrze znanych twarzy z "jedynki", na czele z charyzmatyczną Stephanie Paul, Julią Dietze i słynnym niemieckim aktorem, ulubieńcem Larsa von Triera - Udo Kierem.

Iron Sky 2 z polską datą premiery

Film "Iron Sky. Inwazja" trafi do polskich kin już 3 maja 2019 roku. Budżet filmu podobnie jak przypadku części pierwszej, został w całości sfinansowany przez fanów filmu z całego świata. Muzykę, po raz drugi w historii serii, skomponował zespół Laibach - żywa legenda awangardowych brzmień. Przypominamy zwiastun:

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków.

Naziści z Księżyca vs Reptilianie w zwiastunie "Iron Sky The Coming Race"
Naziści z Księżyca vs Reptilianie w zwiastunie "Iron Sky The Coming Race"
Przeczytaj także Naziści z Księżyca vs Reptilianie w zwiastunie "Iron Sky The Coming Race"

Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów. 

Reżyseria zajął się twórca pierwowzoru Timo Vuorensola, który zaprosił Dalan Musson. W obsadzie znalazła się: Lara Rossi ("Robin Hood: Poczatek", gra "Horizon Zero Dawn" - głos), Tom Grenn ("Aniołki Charliego", "Ostra jazda", "Luźny gość"), Julia Dietze ("Iron Sky", "Pokój 205"),Stephanie Paul ("Iron Sky", "Miasto rozstań"), Udo Kier ("Tańcząc w ciemnościach", "Iron Sky", "Melancholia").

Kamil Kacperski
Tagi: News