17.06.2019 15:56

Ironheart zastąpi Iron Mana w MCU? Robert Downey Jr. jest na tak!

W "Avengers: End Game" Iron Man poświęcił swoje życie, by pokonać Thanosa. Czy herosa zastąpi komiksowa bohaterka znana jako Ironheart? Tego by chciał Robert Downey Jr, który od 10 lat wcielał się w Tony'ego Starka.

Ironheart
foto: materiał promocyjny

Wraz z premierą "Avengers: End Game" stało się to, czego obawiały się miliony fanów na całym świecie. W finałowej walce Tony Stark oddał życie, żeby pokrzyżować plany Thanosa i ocalić cały świat. Widzowie filmów Marvel Studios zastanawiają się teraz, który z herosów przejmie schedę po Iron Manie. Na pierwsze miejsce wysuwa się Spider-Man, który w drugiej części solowych przygód zostaje wprost nazwany nowym Iron Manem. Okazuje się jednak, że miejsce po Starku może zająć zupełnie inna młoda postać - Ironheart.

Iron Man - czy Ironheart zastąpi Tony'ego Starka w filmach Marvela?

Jak podaje portal CBR, pisarka i scenarzystka Eve Ewing zdradziła, że Robert Downey Jr. - wieloletni odtwórca Iron Mana, wyraził publiczne poparcie pomysłu, by jego bohatera w kinowym świecie zastąpiono Riri Williams, znaną lepiej jako Ironheart. Stało się to podczas gali Gene Siskel Film Center w Chicago. Gwiazdor towarzyszył Ewing podczas wydarzenia.

"

Prawdziwa historia jest taka, że Robert Downey Jr. powiedział publicznie w sali pełnej ludzi, że Ironheart powinna pojawić się w MCU. Poszłam prosto do miejsca dla prasy i powiedziałam im: "SŁYSZELIŚCIE? ZAPISZCIE TO!". "

Gdyby twórcy Marvel Studios rzeczywiście wprowadzili bohaterkę do kinowego uniwersum, postąpiliby podobnie jak twórcy komiksowi. Riri Williams zadebiutowała w 7. numerze "Invincible Iron Man" z 2016 roku. Została powołana do życia przez Briana Michaela Bendisa i Mike'a Deodato, a następnie przeprojektowana przez Ewing i Kevina Libranda. W komiksowym świecie Williams była młodą genialną wynalazczynią, która skonstruowała zbroję, przypominającą strój Iron Mana.

Invincible Iron Man vol. 4 #3

To sprawiło, że przyciągnęła uwagę Starka. Przez dłuższą chwilę zastępowała go jak Ironheart. Stało się to, gdy heros zapadł w śpiączkę. Stark pomagał młodej bohaterce jako sztuczna inteligencja, skonstruowana na bazie jego umysłu. Kiedy Iron Ma wrócił do akcji, Ironheart dołączyła do grupy Champions, w której walczy u boku innych nastoletnich superbohaterów - Milesa Moralesa (Spider-Mana), Viv Vision i Kamali Khan (Ms. Marvel). Przez lata stała się ulubienicą czytelników komiksów, więc jej debiut w MCU ucieszyłby nie jednego fana Marvela.

Czy Ironheart powinna zastąpić filmowego Iron Mana?

Brie Larson (Kapitan Marvel)
Brie Larson (Kapitan Marvel)
Przeczytaj także Brie Larson ma nadzieję, że w "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Czy niedługo rzeczywiście zobaczymy Ironheart? Trudno powiedzieć. Na razie wszystko wskazuje na to, że w kroki Iron Mana pójdzie inny młody geniusz - Peter Parker czyli Spider-Man. Nie wykluczone jednak, że w filmie "Spider-Man: Far From Home" główny bohater zrozumie, że Iron Man odszedł i nikt nie będzie w stanie go zastąpić. Z drugiej strony szefowie Marvel Studios od jakiegoś czasu powtarzają, że przyszłość serii to kobiety i mniejszości, co oznacza, że Riri Williams ma spore szanse na debiut w kinowym uniwersum. Na razie skupmy się jednak na teraźniejszości. "Spider-Man: Far From Home" trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Czy Kapitan Marvel jest lesbijką? Kevin Feige wytłumaczył brak wątku romantycznego w nowym filmie Marvela

Tagi: Duperele Avengers Robert Downey Jr. Marvel Komiks Marvel Comics Iron Man Avengers 4