10.11.2017 14:40

„Islamski egzorcysta” - zobacz zwiastun kolejnego horroru o opętaniu

Wszystkie horrory o opętaniu są takie same? Ten film udowadnia, że od każdej reguły jest wyjątek.

„Islamski egzorcysta” - zobacz zwiastun kolejnego horroru o opętaniu
foto: kadr z filmu Islamic Exorcist

Horrorów o egzorcyzmach powstało bardzo wiele. Oczywiście najsłynniejszym z nich jest „Egzorcysta” z 1973 roku, ale filmowcy na samym początku historii kinematografii starali się pokazać wątek walki ze złym duchem wcielającym się w człowieka. Filmy o opętaniu były również obecne przed premierą „Egzorcysty”, ale dopiero horror Williama Friedkina sprawił, że ten temat zaczęto postrzegać, jako osobny podgatunek kina grozy. Wystarczy wspomnieć „Egzorcyzmy Emily Rose”, czy „Czarownicę: Bajkę ludową z Nowej Anglii”. Oczywiście sceptycy tego typu filmów mogą zarzucić, że fabuła we wszystkich jest bardzo podobna i każda kolejna produkcja jest kalką z poprzedniej.

Jednak w przypadku filmu „Islamic Exorcist” pojawia się zupełnie nowy element - tym razem głównej roli nie gra chrześcijaństwo, a islam. Obie religie mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, więc nic dziwnego, że wśród wyznawców Allaha również bardzo powszechne są opętania i rozmaite sposoby na wypędzenie złego ducha. Tak naprawdę islam daje większe pole do popisu, bo oprócz samego Szatana i pomniejszych demonów, człowieka mogą opętać również inne istoty, na przykład dżinny. W filmie Faisala Saifa nie do końca wiadomo, z jakim rodzajem złego ducha mamy do czynienia, ale jest dość przerażający. W sieci pojawił się plakat i zwiastun „Islamic Exorcist”.

Islamic Exorcist

Poniżej możecie przeczytać oficjalny opis fabuły:

"

Życie indyjskiej pary wpada w ruinę, kiedy ich adoptowana córka zostaje nawiedzona przez demoniczną siłę. Ojciec strzela do dziecka ze skutkiem śmiertelnym, jednak pewien dziennikarz nie wierzy w historię pary i zdeterminowany, by odkryć prawdę, zaczyna zagłębiać się w przerażającą przeszłość rodziców.  "

„Islamic Exorcist” powstał w 2017 roku. Saif jest nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą filmu. W głównych rolach udział wzięli Nirab Hossain, Kavita Radheshyam, Meera, Amita Nangia oraz Asif Basra. Produkcję można oglądać na platformie streamingowej Amazon

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror