„Islamski egzorcysta” - zobacz zwiastun kolejnego horroru o opętaniu

Sergiusz Kurczuk
10.11.2017 14:40
„Islamski egzorcysta” - zobacz zwiastun kolejnego horroru o opętaniu Fot. kadr z filmu Islamic Exorcist

Wszystkie horrory o opętaniu są takie same? Ten film udowadnia, że od każdej reguły jest wyjątek.

Horrorów o egzorcyzmach powstało bardzo wiele. Oczywiście najsłynniejszym z nich jest „Egzorcysta” z 1973 roku, ale filmowcy na samym początku historii kinematografii starali się pokazać wątek walki ze złym duchem wcielającym się w człowieka. Filmy o opętaniu były również obecne przed premierą „Egzorcysty”, ale dopiero horror Williama Friedkina sprawił, że ten temat zaczęto postrzegać, jako osobny podgatunek kina grozy. Wystarczy wspomnieć „Egzorcyzmy Emily Rose”, czy „Czarownicę: Bajkę ludową z Nowej Anglii”. Oczywiście sceptycy tego typu filmów mogą zarzucić, że fabuła we wszystkich jest bardzo podobna i każda kolejna produkcja jest kalką z poprzedniej.

Jednak w przypadku filmu „Islamic Exorcist” pojawia się zupełnie nowy element - tym razem głównej roli nie gra chrześcijaństwo, a islam. Obie religie mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, więc nic dziwnego, że wśród wyznawców Allaha również bardzo powszechne są opętania i rozmaite sposoby na wypędzenie złego ducha. Tak naprawdę islam daje większe pole do popisu, bo oprócz samego Szatana i pomniejszych demonów, człowieka mogą opętać również inne istoty, na przykład dżinny. W filmie Faisala Saifa nie do końca wiadomo, z jakim rodzajem złego ducha mamy do czynienia, ale jest dość przerażający. W sieci pojawił się plakat i zwiastun „Islamic Exorcist”.

Islamic Exorcist Fot. foto: materiały promocyjne

Poniżej możecie przeczytać oficjalny opis fabuły:

Życie indyjskiej pary wpada w ruinę, kiedy ich adoptowana córka zostaje nawiedzona przez demoniczną siłę. Ojciec strzela do dziecka ze skutkiem śmiertelnym, jednak pewien dziennikarz nie wierzy w historię pary i zdeterminowany, by odkryć prawdę, zaczyna zagłębiać się w przerażającą przeszłość rodziców. 

„Islamic Exorcist” powstał w 2017 roku. Saif jest nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą filmu. W głównych rolach udział wzięli Nirab Hossain, Kavita Radheshyam, Meera, Amita Nangia oraz Asif Basra. Produkcję można oglądać na platformie streamingowej Amazon

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.