J.J. Abrams nakręci aktorską adaptację anime „Your Name”

Kamil Kacperski
02.10.2017 12:46
J.J. Abrams nakręci aktorską adaptację anime „Your Name” Fot. materiały prasowe/Neil Grabowsky / Montclair Film Festival”

Reżyser rebootów „Gwiezdnych Wojen” i „Star Treka” zmierzy się teraz z najbardziej dochodowym anime w historii.

Paramount Pictures i J.J. Abrams zapowiedzieli, że wraz ze studiem Toho, którzy odpowiedzialni byli za dystrybucje oryginału, rozpoczynają prace nad aktorską wersją filmu anime „Your Name”. Animacja jest obecnie najbardziej dochodowym anime w historii, przynosząc zysk rzędu 355 milionów dolarów na całym świecie.

Anime oparte zostało na książce autorstwa Makoto Shinkaia, który odpowiedzialny jest również za reżyserie i scenariusz filmu z 2016 roku. Historia opowiada nam o chłopcu i dziewczynie, którzy odkrywają, że potrafią zamieniać się duszami, a następnie udają się na podróż, aby odnaleźć siebie w czasie i przestrzeni.

Genki Kawamura, producent oryginału jest zachwycony perspektywą pracy z J.J. Abramsem:

Tak jak bohaterowie w filmie, tak teraz my czujemy się jak we śnie. Pan Abrams i jego zespół złapał za serca widzów w swoich mistrzowskich  rebootach znanych franczyz. Nasze dotychczasowe spotkania były obfitujące w kreatywność i nie mamy wątpliwości, że stworzymy wspaniały film.

Abrams będzie mocno zapracowany przez najbliższe kilka lat – ostatnio potwierdzono, że nakręci on IX część „Gwiezdnych Wojen”, mimo, że w styczniu 2017 upierał się, że kończy z sequelami i rebootami. Objął on również funkcje producenta filmu „God Particle”, który będzie kolejną częścią w jego serii Cloverfield.  

„Your Name” będzie kolejną próbą przeniesienia anime na amerykańskie ekrany. Ostatnie próby jak „Ghost in the Shell” i „Death Note” nie spotkały się z uznaniem widzów, czy krytyków.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.