J.K. Rowling przeprosiła za śmierć bohatera z „Harry'ego Pottera”

Robert Skowronski
04.05.2017 11:45
J.K. Rowling przeprosiła za śmierć bohatera z „Harry'ego Pottera” Fot. kadr z filmu

Każdy z nas to z pewnością przeżył całym sobą - bez względu czy na kartach książki, czy na ekranie. Po latach J.K. Rowling przeprosiła nas za to, że złamała nam serca.

Mowa o uśmierceniu przez autorkę postaci Severusa Snape'a. Być może obecnie brzmi to niesmacznie zważywszy na fakt, że wcielający się w niego Alan Rickman naprawdę od nas odszedł, ale nie dajmy się zwariować.

Snape uczestniczył w bitwie o Hogwart, ale został zamordowany przez Lorda Voldemorta, który błędnie uważał, że jest on panem Czarnej Różdżki, tym okazał się Draco Malfoy. Przypominamy Wam odpowiedni fragment filmu:

Więc co zatweetowała J.K. Rowling po latach od ukazania się „Insygniów Śmierci”?

Ok, to jest tak. Proszę nie wszczynajcie wojny, ale w tym roku chciałabym przeprosić za zabicie (szepty)... Snape'a. *biegnie ku ukryciu*

Oczywiście takie posunięcie fabularne ze strony autorki było czymś koniecznym i dodającym opowieści odpowiedniej dramaturgii. Mimo to wielu fanów do dziś nie jest jej w stanie wybaczyć takiego rozwiązania. Być może teraz sytuacja się odmieni.

Rowling wzięła się obecnie za pisanie scenariuszy, dzięki czemu otrzymaliśmy spin-off obrazów o Potterze w postaci filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Zresztą autorka wyznała, że możemy spodziewać się aż trzech dzieł osadzonych w tym uniwersum. Później jednak zmieniła zdanie i tym samym otrzymamy pięć filmów. Kolejny z nich, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2”, trafi do kin w listopadzie 2018 roku - na ekranie zjawią się Johnny Depp i Jude Law.

J.K. Rowling napisała również 8. część książki o Harrym Potterze, będącą zbeletryzowaną formą powstałej wcześniej sztuki teatralnej. „Harry Potter i przeklęte dziecko” opowiada o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła jest jego 11-letni syn Albus Severus.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.