11.01.2017 11:19

J.J. Abrams: Mam dosyć sequeli i rebootów

Wiadomość, która z pewnością ucieszy malkontentów twierdzących, że Hollywood w dużej mierze składa się z kontynuacji wielkich hitów i ich remake'ów.

J.J. Abrams: Mam dosyć sequeli i rebootów
foto: Empics Entertainment / East News

Twórca ma na koncie już wiele sukcesów. Ich spora część to kolejne odsłony znanych serii, by wspomnieć tylko „Mission: Impossible III”, dwie części „Star Treka” czy też osławione „Przebudzenie Mocy”. J.J. Abrams może i nie zawsze dostarcza dzieła bez skazy, ale już kilkukrotnie dowiódł, że rozumie potrzeby widzów tworząc rebooty i kontynuacje, które spotkały się z ich uznaniem.

Ostatnim dowodem tego są „Gwiezdne wojny”, które być może będą także ostatnim świadectwem tego. J.J. Abrams będący nie tylko reżyserem i scenarzystą, ale również producentem, wyznał, że chce już stawiać wyłącznie na oryginalne pomysły:

"

Jestem ogromnym szczęściarzem mogąc być zaangażowanym w rzeczy, w których byłem zakochany będąc dzieciakiem. Mogę wśród tych tytułów wymienić m.in. „Westworld”, którego jestem producentem. Nie czuję już jednak pragnienia zrobienia tego ponownie. Wydaje mi się, że zrobiłem już wystarczająco i bardziej ekscytuje mnie praca przy oryginalnych pomysłach, które być może doczekają się rebootów stworzonych przez kogoś innego. "

Abrams dodał, że zatrzymanie się na powtarzaniu cudzych pomysłów do niczego nie prowadzi. Co prawda twórca udowodnił, że i w takim przypadku można tworzyć kino najwyższych lotów, ale teraz jest to dla niego zbyt mało:

"

Jestem zdania, że jeżeli opowiada się historię, która nie posuwa się do przodu, nie przedstawia niczego co jest ważne, to nie tworzy się tym nowej mitologii niczego się nie rozbudowuje. Robienie remake'ów brzmi tym samym jak popełnienie pomyłki. "

Kolejne projekty Abramsa udowadniają, że faktycznie ma zamiar zwrócić się w stronę oryginalnych pomysłów. Reżyser zapowiedział już współpracę z Daisy Ridley przy filmie „Kolma”. Sam J.J. Abrams będzie producentem dzieła, zaś za kamerą stanie Marielle Heller.

Twórca planuje również wyprodukowanie serii o kolonizacji obcej planety. Serial ma już tytuł – „Glare”. J.J. Abrams jako producent pracuje też z Warner Bros. Television nad serialem „The Nix”, którego gwiazdą ma być Meryl Streep. Całość bazuje na debiutanckiej powieści Nathana Hilla. W tym wszystkim nie zgadza się tylko to, że twórca zapowiedział już kolejną część „Cloverfield”.

Robert Skowronski
Tagi: News J.J. Abrams