J.J. Abrams objął "tajemniczy projekt" związany ze Spider-Manem. Co przygotuje reżyser "Gwiezdnych wojen"?

21.06.2019 12:22
J.J. Abrams objął "tajemniczy projekt" związany ze Spider-Manem. Co przygotuje reżyser "Gwiezdnych wojen"? Fot. Richard Shotwell/Invision/AP/East News

Reżyser VII i IX odsłony "Gwiezdnych wojen", czyli "Przebudzenia mocy" i "Skywalkera. Odrodzenie" został zatrudniony przez Marvela do nowego projektu związanego z Pajączkiem.

W połowie czerwca 2019 roku na mediach społecznościowych związanych z komiksami Marvela pojawiały się zapowiedzi związane ze Spider-Manem. Fani zaczęli się zastanawiać, co firma może przygotowywać tym razem. Po kilku dniach spekulacji Dom Pomysłów poinformował, że reżyser i scenarzysta J.J. Abrams przygotuje nową serię... komiksów związanych z Peterem Parkerem, które mają trafić do sprzedaży już we wrześniu 2019 roku.

J.J. Abrams stworzy komiksy ze Spider-Manem

J.J-owi Abramsowi w pisaniu pomoże jego syn, Henry, natomiast Sara Pichelli zajęła się stroną wizualną nadchodzących komiksów o Spider-Manie. Jeśli chodzi zaś o szczegóły dzieł Abramsa i spółki, to w nowych komiksach ma się pojawić niewidziany wcześniej złoczyńca o imieniu Cadaverous. Ten zaś będzie sprawiał problemy nie tylko dla Spider-Mana, ale również dla Mary Jane Watson. W wywiadzie z "New York Times" mogliśmy się dowiedzieć, że projekt pierwotnie powstał 10 lat temu, a stworzył go wydawca Nick Lowe.

J.J. Abrams przyznał, że Lowe niemalże go naciskał przez kilka ostatnich lat, aż w końcu po kilku rozmowach ze swoim synem zdecydował, że przyszedł czas na napisanie komiksu o Spider-Manie:

Nick prosił mnie i błagał od lat, żebyśmy zrobili razem jakąś serię. Rok temu zapytałem się mojego syna Henry'ego, co sądzi na ten temat. A potem poszło już z górki i okazało się, że to był świetny pomysł. I chociaż rozmawiałem o tym z Nickiem przez wiele lat, to czuję jakby ten projekt nabrał życia dopiero po moich rozmowach z Henrym, co ewoluowało potem we współpracę między nami, a Nickiem Lowe.

W sieci pojawiła się też zapowiedź wideo projektu z J.J-em Abramsem i Henrym Abramsem w rolach głównych. Zobaczcie sami:

Przeczytaj także

Marvel Comics udostępniło też okładkę pierwszego wydania mini-serii "Spider-Man" autorstwa J.J-a Abramsa i Henry'ego Abramsa:

spider-man-jj-henry-abrams-1175754 Fot. foto: okładka komiksu "Spider-Man #1"

Nowa mini-seria Marvel Comics o Spider-Manie zadebiutuje już we wrześniu 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest znana, podobnie zresztą jak i długość całej linii komiksów J.J-a Abramsa i jego syna, Henry'ego. Natomiast już 19 grudnia 2019 roku zadebiutuje film "Star Wars: The Rise of Skywalker", czyli najnowsza produkcja filmowa autorstwa J.J-a Abramsa.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.