J.K. Rowling naprowadziła fanów na tożsamość postaci ze świata "Harry'ego Pottera" dwa lata przed premiera filmu

Sergiusz Kurczuk
02.01.2019 16:27
J.K. Rowling|undefined Fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

J.K. Rowling zasugerowała fanom prawdziwą tożsamość jednego z bohaterów "Fantastycznych zwierząt" na dwa lata przed premierą 2. części spin-offa "Harry'ego Pottera".

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Chociaż od premiery ostatniego filmu "Harry Potter" minęło prawie 10 lat, wciąż powstają filmy rozgrywające się w świecie stworzonym przez J.K. Rowling. Pisarka odpowiada za scenariusze do serii spin-offów "Fantastyczne zwierzęta". Jak to zazwyczaj bywa z historiami dziejącymi się przed wydarzeniami oryginału stworzonymi jakiś czas po jego premierze, w fabule pojawiają się tak zwane rectony, czyli zupełnie nowe informacje, dotyczące dobrze znanych postaci. Zazwyczaj rzucają one nowe światło na bohaterów, co nie zawsze jest dobrze przyjmowane przez fanów. Podobnie jest w serii "Fantastyczne zwierzęta", gdzie rozbudowano między innymi Nagini oraz Albusa Dumbledore'a. Okazuje się, że Rowling zasugerowała tajemnicę zaskakującego finału drugiej części filmu 2 lata przed jego premierą.

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - Rowling zdradziła tożsamość Credence'a 2 lata przed premierą filmu

Portal Hypable zauważył, że Rowling zasugerowała tożsamość jednej z postaci na długo przed premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". W 2016 roku na oficjalnej stronie pisarki pojawiło się zdjęcie, przedstawiające książkę o Marku Aureliuszu. Na pierwszy rzut oka okładka nie ma żadnego związku z "Harrym Potterem", ale rzymski cesarz i filozof dzieli imię z bratem Albusa Dumbledore'a.

jkrowling.com Fot. foto: print screen z jkrowling.com

Co ciekawe Marek Aurelisz miał adoptowanego brata Lucjusza Werusa, z którym rządził przez jakiś czas Imperium Rzymskim. Jak dowiedzieliśmy się, z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" Credence Barebone (Ezra Miller), który tak naprawdę nazywa się Aureliusz Dumbledore, jest rodzonym bratem słynnego czarodzieja. Jednak los sprawił, że trafił do rodziny Barebone'ów, nie znając prawdy o swoim prawdziwym pochodzeniu.

"Fantastyczne zwierzęta 3" - kiedy premiera?

Jak widać, Rowling miała zaplanowany zwrot akcji z drugiej części przed premierą obu filmów z serii "Fantastyczne zwierzęta". Premiera sequela miała miejsce w listopadzie 2018 roku. Twórcy zapowiedzieli, że całość będzie składała się z 5 filmów. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy 3. część produkcji, ale pisarka już wie, jak potoczą się losy głównych bohaterów.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.