J.K. Rowling potwierdziła 3 filmy w świecie Harry'ego Pottera

Robert Skowronski
03.03.2016 09:44
J.K. Rowling potwierdziła 3 filmy w świecie Harry'ego Pottera Fot. kadr z filmu

Wygląda na to, że doczekamy się nie jednego, a trzech nowych filmów w świecie magii wykreowanym przez powieściopisarkę. J.K. Rowling podała jednak też pewną rozczarowującą wiadomość.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to spin-off serii o magicznym uczniu Hogwartu. Całość inspirowana jest podręcznikiem, z którego Harry korzystał w szkole magii podczas zajęć z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. W dziele Davida Yatesa poznamy historię autora tej książki, czyli Newta Scamandera, w którego wciela się Eddie Redmayne. Autorką scenariusza jest J.K. Rowling.

Powieściopisarka zdradziła, że filmowy powrót do świata czarodziejów nie skończy się na tylko jednym obrazie. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to początek trylogii (kolejne odsłony miałyby się ukazać w 2018 i 2020 roku). Kobieta jednocześnie zdementowała pogłoski o tym, że jej nowa książka, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”, doczeka się ekranizacji:

Źle słyszeliście. Obawiam się, że „Przeklęte dziecko” pozostanie sztuką teatralną. Za to film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie się składać z trzech części.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” trafi na polskie ekrany już 18 listopada 2016 roku. Akcja rozgrywać się będzie w Nowym Jorku w 1926 roku. To tam wybiera się Newt Scamander razem ze swoją tajemniczą walizką, w której trzyma rzadkie gatunki magicznych stworzeń. Te jednak wydostają się z niej na wolność. W obsadzie oprócz Redmayne'a znajdą się także Katherine Waterston jako Porpentia Goldstein czy Colin Farrell w roli Percivala Gravesa. David Yates cieszy się z możliwości współpracy przy filmie razem z J.K. Rowling:

To niesamowicie ekscytujące, że pracujemy bezpośrednio z J.K. Rowling. To jej pierwszy scenariusz filmowy w karierze.

W książce „Harry Potter i przeklęte dziecko” dowiemy się o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus. 31 lipca 2016 roku pozycja trafi na półki w księgarniach.

Czekacie na kolejne filmy w świecie Harry'ego Pottera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.