J.K. Rowling potwierdziła 3 filmy w świecie Harry'ego Pottera

Robert Skowronski
03.03.2016 09:44
J.K. Rowling potwierdziła 3 filmy w świecie Harry'ego Pottera Fot. kadr z filmu

Wygląda na to, że doczekamy się nie jednego, a trzech nowych filmów w świecie magii wykreowanym przez powieściopisarkę. J.K. Rowling podała jednak też pewną rozczarowującą wiadomość.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to spin-off serii o magicznym uczniu Hogwartu. Całość inspirowana jest podręcznikiem, z którego Harry korzystał w szkole magii podczas zajęć z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. W dziele Davida Yatesa poznamy historię autora tej książki, czyli Newta Scamandera, w którego wciela się Eddie Redmayne. Autorką scenariusza jest J.K. Rowling.

Powieściopisarka zdradziła, że filmowy powrót do świata czarodziejów nie skończy się na tylko jednym obrazie. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to początek trylogii (kolejne odsłony miałyby się ukazać w 2018 i 2020 roku). Kobieta jednocześnie zdementowała pogłoski o tym, że jej nowa książka, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”, doczeka się ekranizacji:

Źle słyszeliście. Obawiam się, że „Przeklęte dziecko” pozostanie sztuką teatralną. Za to film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie się składać z trzech części.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” trafi na polskie ekrany już 18 listopada 2016 roku. Akcja rozgrywać się będzie w Nowym Jorku w 1926 roku. To tam wybiera się Newt Scamander razem ze swoją tajemniczą walizką, w której trzyma rzadkie gatunki magicznych stworzeń. Te jednak wydostają się z niej na wolność. W obsadzie oprócz Redmayne'a znajdą się także Katherine Waterston jako Porpentia Goldstein czy Colin Farrell w roli Percivala Gravesa. David Yates cieszy się z możliwości współpracy przy filmie razem z J.K. Rowling:

To niesamowicie ekscytujące, że pracujemy bezpośrednio z J.K. Rowling. To jej pierwszy scenariusz filmowy w karierze.

W książce „Harry Potter i przeklęte dziecko” dowiemy się o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus. 31 lipca 2016 roku pozycja trafi na półki w księgarniach.

Czekacie na kolejne filmy w świecie Harry'ego Pottera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.