J.K. Rowling stwierdziła, że „ma w sobie jeszcze co najmniej 4 opowieści”. Czy będą o Harrym Potterze?

Kamil Kacperski
25.09.2018 11:22
J.K. Rowling stwierdziła, że „ma w sobie jeszcze co najmniej 4 opowieści”. Czy będą o Harrym Potterze?  Fot. kadr z wideo

W ramach promocji nowego zwiastuna „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindewelda” autorka książek wypowiedziała się na temat planów o swojej przyszłości.

Premiera „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindewelda” zbliża się wielkimi krokami - do tej pory otrzymaliśmy dwa oficjalne zwiastuny. Pierwszy z nich został wydany prawie rok przed premierą filmu, natomiast drugi mogliśmy zobaczyć przy okazji panelu Warner Bros. na San Diego Comic-Con. Wtedy również zaprezentowano trailery m.in. „Aquamana” czy „Shazama!”.

W przeddzień premiery 3. oficjalnego zwiastuna „Zbrodni Grindewelda” J.K. Rowling pojawiła się w programie TODAY Show (coś w stylu Dzień dobry TVN), w którym odpowiedziała na kilka pytań związanych ze swoją twórczością - pisarka zapowiedziała, że ma w sobie jeszcze 4 historie do opowiedzenia:

Wiem dokładnie, jakie są kolejne 4 rzeczy, które napiszę. Wszystko jest o tu (pokazała na swoją głowę). Boję się, że umrę zanim to wszystko z siebie wyrzucę.

J.K. Rowling zapowiada nowe rzeczy

Prowadzący program przycisnęli J.K. Rowling pytając o to, czy te rzeczy są związane z jej najbardziej znanym dziełem, czyli „Harrym Potterem”. Pisarka stwierdziła, że „nigdy nie opuściła tego świata”:

Ależ ja się nigdzie nie ruszyłam! Wciąż jestem w Świecie Czarodziejów - przecież po to się tutaj zebraliśmy.

Cóż, te 4 rzeczy można interpretować w różny sposób - być może Rowling chce zapoczątkować całkowicie nowe serie, które nie będą powiązane w żaden sposób z Harrym Potterem. Z drugiej strony wiemy jednak, że 3 z owych 4 rzeczy to mogą być po prostu scenariusze do następnych filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”. W końcu wiemy, że powstanie aż 5 części. Albo po prostu J.K. Rowling napisze kolejne książki osadzone w uniwersum Pottera?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewelda - kiedy premiera?

W nadchodzącym filmie o czarodziejskim świecie z początków XX wieku oprócz Eddiego Redmayne'a w roli Newta, Jude'a Law w roli Dumbledore'a i Johnny'ego Deppa w roli Grindewalda pojawią się Katherine Waterston jako Tina Goldstein, Alison Sudol jako jej siostra Queenie, Ezra Miller jako Credence oraz Dan Fogler, który wcielił się w ulubieńca widzów, Jacoba Kowalskiego. Film „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zadebiutuje w polskich kinach 18 listopada 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.