J.K. Rowling stwierdziła, że „ma w sobie jeszcze co najmniej 4 opowieści”. Czy będą o Harrym Potterze?

Kamil Kacperski
25.09.2018 11:22
J.K. Rowling stwierdziła, że „ma w sobie jeszcze co najmniej 4 opowieści”. Czy będą o Harrym Potterze?  Fot. kadr z wideo

W ramach promocji nowego zwiastuna „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindewelda” autorka książek wypowiedziała się na temat planów o swojej przyszłości.

Premiera „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindewelda” zbliża się wielkimi krokami - do tej pory otrzymaliśmy dwa oficjalne zwiastuny. Pierwszy z nich został wydany prawie rok przed premierą filmu, natomiast drugi mogliśmy zobaczyć przy okazji panelu Warner Bros. na San Diego Comic-Con. Wtedy również zaprezentowano trailery m.in. „Aquamana” czy „Shazama!”.

W przeddzień premiery 3. oficjalnego zwiastuna „Zbrodni Grindewelda” J.K. Rowling pojawiła się w programie TODAY Show (coś w stylu Dzień dobry TVN), w którym odpowiedziała na kilka pytań związanych ze swoją twórczością - pisarka zapowiedziała, że ma w sobie jeszcze 4 historie do opowiedzenia:

Wiem dokładnie, jakie są kolejne 4 rzeczy, które napiszę. Wszystko jest o tu (pokazała na swoją głowę). Boję się, że umrę zanim to wszystko z siebie wyrzucę.

J.K. Rowling zapowiada nowe rzeczy

Prowadzący program przycisnęli J.K. Rowling pytając o to, czy te rzeczy są związane z jej najbardziej znanym dziełem, czyli „Harrym Potterem”. Pisarka stwierdziła, że „nigdy nie opuściła tego świata”:

Ależ ja się nigdzie nie ruszyłam! Wciąż jestem w Świecie Czarodziejów - przecież po to się tutaj zebraliśmy.

Cóż, te 4 rzeczy można interpretować w różny sposób - być może Rowling chce zapoczątkować całkowicie nowe serie, które nie będą powiązane w żaden sposób z Harrym Potterem. Z drugiej strony wiemy jednak, że 3 z owych 4 rzeczy to mogą być po prostu scenariusze do następnych filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”. W końcu wiemy, że powstanie aż 5 części. Albo po prostu J.K. Rowling napisze kolejne książki osadzone w uniwersum Pottera?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewelda - kiedy premiera?

W nadchodzącym filmie o czarodziejskim świecie z początków XX wieku oprócz Eddiego Redmayne'a w roli Newta, Jude'a Law w roli Dumbledore'a i Johnny'ego Deppa w roli Grindewalda pojawią się Katherine Waterston jako Tina Goldstein, Alison Sudol jako jej siostra Queenie, Ezra Miller jako Credence oraz Dan Fogler, który wcielił się w ulubieńca widzów, Jacoba Kowalskiego. Film „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zadebiutuje w polskich kinach 18 listopada 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.