J.K. Rowling wyjawiła, że jest dwóch Harry Potterów

Kamil Dachnij
22.06.2017 09:44
J.K. Rowling wyjawiła, że jest dwóch Harry Potterów Fot. kadr z filmu

Autorka słynnej serii książkowej o młodym czarodzieju podzieliła się ostatnio ciekawym faktem. 

Książka „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa angielskiej powieściopisarki ukazała się w 1997 roku. Trudno powiedzieć, na jaki sukces liczyła J.K. Rowling, ale nikt nie mógł spodziewać się takiego szału. Już w 2001 roku przyszła adaptacja filmowa w reżyserii Chrisa Columbusa, z Danielem Radcliffem jako Harrym Potterem oraz Emmą Watson jako Hermioną Granger. Tak jak pierwowzór książkowy, cykl filmowy okazał się niezwykle intratny finansowo. Choć oficjalne seria powieści zakończyła się w 2011 roku, to jednak autorka wciąż podsyca fanów kolejnymi nowinami związanymi z popularnym czarodziejem.

W jednym z ostatnich postów na Pottermore, Rowling wyjawiła, że było dwóch Harry Potterów. Drzewo genealogiczne rodziny zdradza, że pradziadek młodego bohatera zwał się Henry Potter, ale dla wszystkich bliskich był po prostu Harrym. Przodek Harry’go wzbudził swego czasu sporo kontrowersji z powodu publicznego potępienia ówczesnego Ministra Archera Evermonde’a, który zabronił społeczności magów, aby pomagali mugolom przy I wojnie światowej. Jak tłumaczy Rowling:

Jego szczerość w wyrażaniu opinii przyczyniła się ostatecznie do wykluczenia rodziny Potterów z listy 28 rodów czystej krwi.

Jakby nie patrzeć, jest to klasyczna ciekawostka, ale przynajmniej potwierdza, że rodzina Potterów od początku walczyła w słusznej sprawie. O postaciach z uniwersum czarodzieja znowu było głośno ostatnio za sprawą zwiastuna fanowskiego filmu o młodości Voldemorta. Twórcy z Tryangle Films po ponownym przeczytaniu książki „Harry Potter i Książę Półkrwi” postanowili nakręcić film wyjaśniający, co popchnęło Toma Marvolo Riddle’a do stania się mrocznym czarodziejem. Dzięki zgodzie Warner Brosa oraz Kickstarterze, „Voldemort: Origins of the Heir” doczeka się swojej premiery pod koniec 2017 roku na kanale YouTube. Pierwsze reakcja fanów były jak najbardziej pozytywne. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.