21.06.2017 11:21

Jack Black oraz Eli Roth zajmą się adaptacją popularnego horroru dla młodzieży

Wokalista zespołu Tenacious D i gwiazda „Szkoły Rocka” zagra w adaptacji powieści „The House with a Clock in Its Walls” Johna Bellairsa z 1973 roku. 

Jack Black oraz Eli Roth zajmą się adaptacją popularnego horroru dla młodzieży
foto: kadr z filmu

Wytwórnia Amblin Entertainment nabyła prawa do słynnej powieści dla młodzieży autorstwa poczytnego amerykańskiego pisarza z lat 70. i 80. Gwiazdą adaptacji gotyckiego horroru „The House with a Lock in Its Walls” ma być Jack Black, zaś reżyserem specjalista od ostrego kina grozy, Eli Roth. Autorem scenariusza jest Eric Kripke, do tej pory najbardziej znany jako twórca popularnego serialu „Supernatural”. Scenarzysta zajmował się projektem już od 2011 roku.

The Hollywood Reporter donosi, że producentem będzie właśnie Kripke wraz z Bradem Fischerem (producent „Wyspy tajemnic” Martina Scorsesego) oraz Jamesem Vanderbiltem (producent i autor skryptu do „Zodiaka” Davida Finchera). W tej chwili nie wiadomo, jak wierny będzie scenariusz Kripkego w stosunku do powieści Johna Bellairsa. Jack Black ma rzekomo zagrać wujka głównego bohatera.

W Polsce książka Bellairsa została wydana przez Amber w 2000 roku pod tytułem „Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika”. Opowiada o dziesięcioletnim chłopcu, Lewisie Barnaveltcie, który po stracie rodziców, przeprowadza się do posiadłości swojego wujka Jonathana Barnavelta. Ku swojemu zdziwieniu, po usłyszeniu dziwnych dźwięków w całym domostwie, chłopiec natrafia na sekretne korytarze i pokoje. Dość szybko odkrywa, że jego wujek jest czarnoksiężnikiem. Po znalezieniu księgi z zaklęciami, przypadkowo wskrzesza czarownicę, która inicjuje serię nadprzyrodzonych wydarzeń. Wszystko to jest połączone z starożytnym zegarem w domu wujka, który wymierza czas do nadejścia apokalipsy.

Jacka Blacka zobaczymy w grudniu 2017 roku w sequelu „Jumanji: Welcome to the Jungle”, gdzie wystąpił obok Dwayne Johnsona. Eli Roth zaś zakończył ostatnio zdjęcia do remake’u „Życzenia śmierci” z 1974 roku. W filmie wystąpił Bruce Willis. Jego premiera ma się odbyć 22 listopada 2017 roku

Co myślicie o tej adaptacji?

Kamil Dachnij
Tagi: Jack Black News