Jak Bill Skarsgård przemienił się w Pennywise'a?

Sergiusz Kurczuk
28.12.2017 16:43
Jak Bill Skarsgård przemienił się w Pennywise'a? Fot. CINEMAND/YouTube

Bill Skarsgård znowu udowodnił, że jest równie przerażający bez makijażu klauna Pennywise'a z filmu „To”.

Twórczość Stephena Kinga cieszy się dużym uznaniem wśród czytelników i filmowców. Powstało wiele adaptacji książek amerykańskiego mistrza horroru. Reżyser Andres Muschietti postanowił przenieść na duży ekran opowieść o tajemniczej sile kryjącej się pod miasteczkiem Derry. W lecie 2017 roku na ekrany kin trafił film „To” z Billem Skarsgårdem w roli tytułowej. Oczywiście w produkcji wzięły udział niezwykle utalentowane dzieciaki, w tym Finn Wolfhard znany z serialu „Stranger Things, ale nie oszukujmy się. O połowie sukcesu adaptacji Muschiettiego decydowało to, jak aktor wcielający się w Pennywise'a wypadnie w swojej roli.

Skarsgårdowi bardzo wiarygodnie udało się oddać przerażającego demona z książki. O tym, że aktor potrafi być przerażający, nie mając charakteryzacji na twarzy, pisaliśmy już jakiś czas temu. Jednak Skarsgård nie zbudował swojej roli jedynie za pomocą mimiki. Musiał się odpowiednio przygotować do roli. O tym procesie opowiedział w jednym z dodatków w domowym wydaniu „Tego”. 16-minutowy materiał trafił do sieci.

Oczywiście ważną rolę pełnił makijaż i kostium, ale Skarsgård musiał się też odpowiednio zachowywać. Trudno jest się wcielić w postać, która nie istnieje w rzeczywistości. Pomocne były szkice koncepcyjne, stworzone przez samego reżysera. Aktor potwierdził również, że wzbudzał niemały strach w swoich młodych kompanach z planu zdjęciowego. Nie ma się co dziwić. Muschietti nie mógł wybrać lepszego aktora, który wcieliłby się w Tańczącego Klauna

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.