Jak "Dwa serduszka, cztery oczy" brzmią po angielsku? Polska youtuberka stworzyła cover piosenki z "Zimnej wojny"

Sergiusz Kurczuk
15.01.2019 14:09
Jak "Dwa serduszka, cztery oczy" brzmią po angielsku? Polska youtuberka stworzyła cover piosenki z "Zimnej wojny" Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Youtuberka Joanna Maria Lea postanowiła zaprezentować światu angielską wersję piosenki "Dwa serduszka, cztery oczy", która pojawiła się w filmie "Zimna wojna".

Film "Zimna wojna" cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce. Nowy dramat narodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego został doceniony na całym świecie. "Zimna wojna" zdobyła wiele prestiżowych nagród filmowych i ma również szansę na statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Widzowie i krytycy spoza Polski nie tylko zachwycili się samym dziełem, ale ogromne wrażenie zrobiła na nich również Joanna Kulig, wcielająca się w główną bohaterkę - piosenkarkę Zulę. Motywem przewodnim "Zimnej wojny" jest piosenka "Dwa serduszka, cztery oczy".

Polska youtuberka Joanna Maria Lea postanowiła zaśpiewać utwór po angielsku. Nagranie daje szansę anglojęzycznym widzom "Zimnej wojnie" na dokładne zrozumienie tego, o czym śpiewa Zula.

"Zimna wojna" - "Dwa serduszka, cztery oczy" po polsku

W filmie Pawlikowskiego piosenkę "Dwa serduszka, cztery oczy" pojawia się w różnych aranżacjach - od ludowej po jazzową. W pewnym momencie słyszymy nawet jak grana przez Kulig Zula śpiewa utwór po francusku. Żyjemy jednak w czasach, w których za powszechnie znany język obcy uchodzi angielski. Właśnie z tego powodu Joanna Maria Lea postanowiła samodzielnie przetłumaczyć tekst piosenki i zaśpiewać go po angielsku.

Całość nagrania została utrzymana w klimacie filmu. Nie chodzi jedynie o aranżację utworu, ale również czarnobiały obraz materiału. Yotuberka dumna z sukcesu "Zimnej wojny" postanowiła złożyć własny hołd dziełu Pawlikowskiego.

Ogromna duma z "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, która od miesięcy zbiera fantastyczne recenzje i prestiżowe zagraniczne nagrody! Właśnie ogłoszono, że film został nominowany do aż 4 nagród BAFTA! Dlatego w tym tygodniu postanowiłam zmierzyć się z wykonaną przez Joannę Kulig piosenką "Dwa serduszka" po angielsku - mam nadzieję, że Wam się spodoba!

"Dwa serduszka, cztery oczy" - skąd pochodzi piosenka z "Zimnej wojny"?

Utwór pojawiający się w "Zimnej wojnie" nie został stworzony na potrzeby filmu. Piosenka powstała w okresie PRL-u i należała do repertuaru zespołu Mazowsze.

Jej autorami są założyciele ludowej grupy. Mira Zimiśka napisała słowa, a za muzykę odpowiedzialny był Tadeusz Sygietyński. Utwór trafił również na płyty takich artystek jak Anna Maria Jopek, czy Magda Umer.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.