Jak Freddy Krueger zmieniał się na przestrzeni lat? Zobacz animację przedstawiającą ewolucję bohatera „Koszmaru z ulicy Wiązów”

Sergiusz Kurczuk
21.05.2018 12:58
Freddy Krueger|undefined Fot. kadry z filmów Koszmar z ulicy Wiązów III: Wojownicy snów i Koszmar z ulicy Wiązów (2010)

Główny bohater serii „Koszmar z ulicy Wiązów” doczekał się 9 filmów. Jak Freddy Krueger zmieniał się w ciągu 34 lat na ekranie?

Nie ma chyba drugiej tak rozpoznawalnej postaci z horrorów, jak Freddy Krueger. Demoniczna postać zadebiutowała w 1984 roku w pierwszej części „Koszmaru z ulicy Wiązów” w reżyserii Wesa Cravena. Od tamtej chwili Krueger wystąpił w kolejnych 8 filmach, z czego jeden był crossoverem z inną gwiazdą slasherów - Jasonem Voorheesem, a drugi remakiem. W roku 2010 po raz ostatni widzieliśmy Freddy'ego Kruegera na dużym ekranie (nie licząc cameo w „Ready Player One”). Mimo to psychopata ze spaloną twarzą i rękawicą z ostrymi jak brzytwa pazurami wciąż jest w sercach fanów serii. Jeden z nich postanowił zaprezentować ewolucję Kruegera za pomocą zabawnej animacji.

Fraddy Krueger - ewolucja postaci

Na kanale YouTube Tell It Animated pojawił się kolejny odcinek, tym razem dotyczącym głównego bohatera serii „Koszmar z ulicy Wiązów”. W trwającym niecałe 3 minuty wideo możemy prześledzić jakie zmiany wprowadzono w wizerunku postaci, przy okazji poznając niesamowite, straszne a czasem zabawne losy Freddy'ego Kruegera. 

Jak widać, twórcy zmieniali jedynie niuanse w wyglądzie postaci. Ale jeśli jakieś zjawisko ma się stać ikoniczne, to trzeba je jak ikonę traktować. Między innymi tego powodu Freedy Krueger wszedł na stałe do popkultury i kojarzą go nawet osoby nieprzepadające za horrorami. Największą zmianę przeszedł w filmach „Nowy koszmar Wesa Cravena” i remake'u z 2010 roku. 

W 2019 roku minie 35 lat od debiutu horrorowego złoczyńcy. Czy z tej okazji filmowcy stworzą w końcu przyzwoitą kontynuację oryginalnej serii? Kevin Bacon już zapowiedział, że chętnie wcieli się w demona. Natomiast fani widzą jako nowego Freddy'ego Billa Moseleya. Na razie pozostaje nam jedynie czekać na ogłoszenie prac nad kolejną częścią „Koszmaru z ulicy Wiązów”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.