Jak Godzilla zmieniała się na przestrzeni lat?

Sergiusz Kurczuk
16.03.2018 16:00
Jak Godzilla zmieniała się na przestrzeni lat? Fot. YouTube/FilmCore

Godzilla jest bohaterem filmów od roku 1954. W sieci pojawiło się wideo, które dowodzi, że od tego czasu zmutowany gad znacznie urósł.

Coś dla fanów japońskiej odmiany science fiction znanej jako kaijū. Tym terminem nazywa się wszelkie historie o ogromnych potworach, które walczą miedzy sobą i przy okazji niszczą piękne miasta Kraju Kwitnącej Wiśni. Co prawda amerykanie również próbowali swoich sił w kinie kaijū, ale nawet „Pacific Rim” nie może się równać z niekwestionowaną królową potworów - Godzillą. Będąc na kinowym ekranie od przeszło 60 lat i występując w ponad 30 filmach, stwór miał prawo trochę się zmienić. Kanał na YouTube FilmCore postanowił prześledzić ewolucję Godzilli.

Godzilla - jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Twórcy kanału postanowili przyjrzeć się wyglądowi stwora z każdego filmu, w którym się pojawił do roku 2017. W tym celu powstała 4-minutowa animacja, ukazująca kroczące modele 3D potwora oraz statystyki dotyczące wzrostu, długości i wagi. Okazuje się, że z wiekiem Godzilla... rosła. Przekonajcie się sami.

Najmniejsza była Godzilla z debiutu. Miała „jedynie” 50 metrów wzrostu, 122 metry długości oraz 20 tysięcy kilogramów wagi. Mniej więcej ten rozmiar utrzymywał się do lat 80. XX wieku. W filmie z 1984 roku stwór nagle nabrał masy i mierzył 80 metrów wysokości, 190 długości i ważył 50 tysięcy ton. Kolejny skok nastąpił w nowej dekadzie. Godzilla urosła o 10 metrów wzdłuż i wszerz oraz przytyła o 10 tysięcy ton. W amerykańskim filmie z 1998 roku wielkość i wygląd głównej bohaterki drastycznie się zmienił. Godzilla powróciła do wymiarów z debiutu i schudła do 500 ton. Podobnej wielkości była również japońska wersja z lat 2000.

Kolejne wcielenia stwora znowu były wysokie na 100 metrów i o wiele cięższe. Warto zwrócić uwagę na wersję z 2016 roku. Stwór miał 118,5 metra wzrostu, 333 metry długości (co za ogon!), a jego waga przekroczyła 90 tysięcy ton. Jednak zwycięzcą tego zestawienia jest potwór z filmu „Godzilla Earth”. Ostatnia kinowa wersja mierzy aż 318 metrów wzrostu i waży 100 tysięcy ton. Dobrze, że ten potwór to jedynie filmowy wymysł...

Jeśli mało Wam podobnych zestawień, polecamy artykuł o największych potworach w historii filmu (Godzilla też się tam znajduje) oraz największych robotach, które pojawiły się na kinowym ekranie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.