21.09.2018 12:45

Jak „Gwiezdne Wojny” wyglądałby jako anime? Zobacz fanowski zwiastun „Nowej nadziei”

„Gwiezdne Wojny” bardzo dużo czerpią z kultury Dalekiego Wschodu. Jak wyglądałaby kosmiczna saga, gdyby stworzyli ją japońscy animatorzy? 

Jak „Gwiezdne Wojny” wyglądałby jako anime? Zobacz fanowski zwiastun „Nowej nadziei”
foto: Dmitry Grozov/YouTube

Każdy fan „Star Wars” wie, że George Lucas, budując swój niesamowity świat, opierał się na kulturze azjatyckiej. Wiele elementów „Gwiezdnych Wojen” jest wręcz wyrwana z tamtego kręgu kulturowego. Najjaskrawszym przykładem są Jedi, ich podejście do Mocy, a nawet szaty i fryzury. Pewien internetowy twórca postanowił odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby to japońscy animatorzy odpowiadali za IV epizod „Star Wars”

„Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja” w wersji anime

Na kanale YouTube Dmitry'ego Grozova pojawił się fanowski zwiastun „Nowej nadziei” w formie japońskiej produkcji animowanej. Rosyjski twórca postanowił odtworzyć słynne sceny z produkcji Lucasa i zaprezentować je jako anime. Trzeb przyznać, że wyszło mu to perfekcyjnie. 

Oglądając zwiastun Grozova, ma się wrażenie, że „Star Wars” to produkcja japońska. Projekty strojów postaci, atmosfera, droidy i bronie potraktowane charakterystyczną kreską wyglądają jak wyjęte rodem z anime. Całość sprawia wrażenie, jak gdyby seria „Gwiezdne Wojny” wcale nie powstała na bazie autorskiego komiksu, tylko byłaby amerykańską adaptacją japońskiej animacji. 

To nie jedyne dzieło Grozova, o którym pisaliśmy. Jakiś czas temu wspominaliśmy jego przeróbki słynnych kadrów hollywoodzkich produkcji na modłę anime. Jak widać, rosyjski artysta wciąż się rozwija. Miejmy nadzieję, że na zwiastunie „Nowej nadziei” się nie skończy i wkrótce zobaczymy cały film w wersji anime. „Star Wars” są bardzo bliskie fanom japońskich animacji, bo tuż przed premierą filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, pojawił się fanowski teaser utrzymany w konwencji anime. Z tego rodzaju produkcji animowanych czerpią również twórcy serialu „Star Wars: Resistance”, który będzie miał premierę 7 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Star Wars Anime