Jak J.J. Abrams przekonał jednego z kluczowych aktorów do powrotu w "Skywalker. Odrodzenie"?

03.01.2020 11:41
Jak J.J. Abrams przekonał jednego z kluczowych aktorów do powrotu w "Skywalker. Odrodzenie"? Fot. materiały prasowe Lucasfilm/Disney

W IX epizodzie "Gwiezdnych wojen" powraca wielu istotnych bohaterów. J.J. Abrams wyjawił, jak udało mu się namówić jednego z najważniejszych aktorów do powrotu.

W IX epizodzie "Gwiezdnych wojen" ujrzeliśmy wiele znajomych twarzy. Na ekran powrócili Imperator Palpatine i Lando Calrissian, jednak największe emocje wzbudziła z pewnością obecność Hana Solo. Występ bohatera był może krótki, ale kluczowy dla fabuły filmu i jego ostatecznego wydźwięku. Jak reżyserowi udało się namówić Harrisona Forda do powrotu?

"Skywalker. Odrodzenie" - jak J.J. Abrams przekonał Harrisona Forda do powrotu?

Harrison Ford dość uważnie wybiera kolejne role. Nie inaczej było w przypadku Hana Solo. Aktor usiłował nawet kiedyś przekonać twórców "Gwiezdnych wojen", by uśmiercili jego postać w "Powrocie Jedi". Nic takiego się oczywiście nie stało, ale jego życzenie zostało spełnione w "Przebudzeniu Mocy". Od chwili śmierci z ręki własnego syna, Han Solo stał się dla fanów gwiezdnej sagi przeszłością. Bohater nie powrócił w żadnej formie w kolejnej odsłonie i nic nie wskazywało na to, że w IX epizodzie miałoby się to zmienić. A jednak.

Przeczytaj także

W "Skywalker. Odrodzenie", ku zaskoczeniu i bezbrzeżnej radości fanów, Han Solo objawia się swojemu synowi w kluczowym dla niego (i fabuły) momencie. To właśnie duch ojca i jego przejmująca rozmowa z Benem sprawiają, że chłopak ostatecznie powraca na Jasną Stronę Mocy i pomaga Rey pokonać Imperatora. Reżyser filmu wyjaśnił, jak udało mu się przekonać Harrisona Forda do jeszcze jednego występu.

Spotkaliśmy się i długo rozmawialiśmy o tym, jak miałoby to wyglądać. Harrison to absolutnie wspaniały człowiek, który musi coś dobrze przemyśleć zanim to zrobi. Zawsze chce rozumieć cel i użyteczność odgrywanej przez siebie postaci. Musiałem więc usiąść i wyjaśnić mu, co zamierzam osiągnąć przez jego powrót. Dość długo o tym rozmawialiśmy i wysłałem mu scenariusz. I, jak już wiecie, zgodził się i był oczywiście wspaniały. 

Zobacz też: Mark Hamill wcielił się w dwie różne postacie w filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" 

J.J. Abrams wyjaśnił jeszcze jedną kwestię. Wielu fanów nie do końca rozumiało powrót Hana Solo w takiej, a nie innej formie. Czy Han był zatem Duchem Mocy, co oznaczałoby, że był na nią wrażliwy? Nic z tych rzeczy. Ojciec Bena Solo był bardziej wytworem jego wyobraźni i personifikacją wyrzutów sumienia. Odbywając tę rozmowę i niejako prosząc ojca o wybaczenie, bohater mógł w końcu zaznać spokoju.

Zobacz też: Scenarzysta "Gwiezdnych wojen IX" zwalił winę na szefową Lucasfilm: "To jej pomysły" 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.