05.09.2018 15:54

Jak Queen nagrywał utwór „Bohemian Rhapsody”? Zobacz nowy fragment filmu o zespole

Twórcy udostępnili nowe fragmenty z filmu o Queen. Tym razem pokazano, jak zespół pracował nad utworem „Bohemian Rhapsody” i jak kawałek prezentował się na żywo na koncercie.

Jak Queen nagrywał Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Nowy film „Bohemian Rhapsody” z udziałem Ramiego Maleka w kreacji Freddiego Mercury'ego, przedstawia historię Queen - od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po szczyty międzynarodowej sławy, gdy wypełniali stadiony na całym świecie, łamiąc kolejne rekordy frekwencji podczas koncertów. 

W filmie będziemy świadkami, jak powstały klasyczne utwory Queen – od operowego „Bohemian Rhapsody”, po niezapomniany hymn „We Will Rock You”. Wraz ze zbliżającą się premierą pojawia się coraz więcej szczegółów oraz zdjęć z produkcji.

Film „Bohemian Rhapsody” - Jak nagrywano największy hit Queen?

Twórcy filmu postanowili pokazać fragment dotyczący sesji nagraniowej „Bohemian Rhapsody”. Minęły 43 lata odkąd piosenka przebiła się na pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i stała się światowym hitem. Pomimo tego, że utwór trwał prawie 6 minut, singiel trafił do rozgłośni i na zawsze zapisał się w historii muzyki jako jedna z najciekawszych rockowych kompozycji.

Zobaczcie, jak pokazano męki Rogera Taylora w studiu podczas sesji nagraniowej:

Zobaczcie również specjalny filmik związany z 72. urodzinami Freddiego Mercury'ego:

Film „Bohemian Rhapsody” koncentruje się nie tylko na historii Queen, ale też na skomplikowanej osobistej historii Freddiego Mercury'ego. Niektórzy fani po obejrzeniu zwiastunu produkcji, już zarzucili twórcom, że w filmie pojawi się mało wątków związanych z biseksualizmem lidera Queen.

„Bohemian Rhapsody” – obsada

Oprócz wcześniej wspomnianego Rami Malaka w filmie pojawią się Ben Hardy jako Roger Taylor, Joe Mazzello jako John Deacon, Allen Leech jako Paul Prenter, Aaron McCusker jako Jim Hutton i Lucy Boynton jako Mary Austin. Natomiast gitarzystę Briana Maya zagrał Gwylim Lee. Za reżyserię po zwolnieniu Bryana Singera wziął się Dexter Fletcher.

„Bohemian Rhapsody” zobaczymy w kinach 2 listopada 2018 roku.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Queen Freddie Mercury News