24.09.2019 16:17

Jak będą wyglądać X-Men, kiedy dołączą do kinowego uniwersum Marvela?

W sieci pojawił się concept art byłego pracownika Disneya przedstawiający prawdopodobny wizerunek nowego wcielenia X-Men. Jak się prezentują mutanci w MCU?

X-Man: Days of Future Past
foto: materiały promocyjne/20th Century Fox

Fani kinowego uniwersum Marvela od dawna czekają, na moment, w którym mutanci wystąpią u boku innych superbohaterów z komiksów Domu Pomysłów. Po przejęciu przez Disneya praw do produkcji wytwórni Fox, spełnienie tych marzeń to kwestia czasu. W sieci pojawiła się grafika przedstawiająca, jak X-Men mogliby się prezentować w MCU. 

Filmy Marvela - jak mogą wyglądać X-Men w MCU?

Połączenie Disneya z Foxem oznacza, że w przyszłości zobaczymy zupełnie nowe serie rozgrywające się w kinowym uniwersum MCU. Chodzi o filmy z Fantastyczną Czwórką i X-Men w rolach głównych. Wygląda na to, że powstały nawet szkice koncepcyjne prezentujące, jak grupa mutantów mogłaby wyglądać w kinowym świecie należącym do Marvel Studios. 

Kadr
Kadr
Przeczytaj także "Iron Man" - zobacz nigdy nieopublikowaną scenę po napisach z 1. części filmu Marvela

Na portalu Reddit pojawił się concept art autorstwa Jasona Pastrany - byłego pracownika Disneya, który zajmował się tworzeniem szkiców koncepcyjnych. 

Reddit

Jak widać, grafika prezentuje się znakomicie i przedstawia trójkę najsłynniejszych członków X-Men, walczących z Sentinelami - ogromnymi robotami polującymi na homo superior. Pastrana silnie inspirował się komiksowym wyglądem postaci, co na pewno zadowoli miłośników papierowych historii superbohaterów. Concept art prezentuje Wolverine'a, Cyclopsa i Storm, którzy rozgramiają Sentinele. 

Thanos
Thanos
Przeczytaj także Nowe concept arty z „Avengers: Infinity War” potwierdzają jedną z fanowskich teorii?

X-Men w MCU - kiedy premiera?

Na razie miłośnicy mutantów muszą zadowolić się szkicami koncepcyjnymi. Kevin Feige potwierdził, że X-Men pojawią się w MCU, ale dopiero za kilka lat. Na razie twórcy skupiają się na Fantastycznej Czwórce, która ma zadebiutować w ciągu najbliższych czterech lat. Obecnie filmowcy z Marvel Studios planują opowiedzieć solowe historie wcześniej zaprezentowanych herosów i mniej znanych postaci. Trudno więc przewidywać, kiedy zobaczymy nowy film o X-Men.

materiały prasowe/Marvel Studios
materiały prasowe/Marvel Studios
Przeczytaj także Chińczycy obawiają się, że "Shang-Chi" będzie ksenofobicznym filmem

Zobacz też: Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige 

Tagi: News X-Men Marvel