30.05.2018 14:26

Jak będzie brzmieć tytuł „Avengers 4”?

Fani serii „Avengers” od dawna zastanawiają się jak twórcy zatytułują 4. część. Czy nazwa używana na planie filmu będzie jej oficjalnym tytułem? 

Avengers: Infinity War
foto: materiały promocyjne

Film „Avengers: Infinty War” okazał się wielkim zaskoczeniem zarówno dla wiernych fanów, jak i przeciętnych kinowych widzów. Genialny czarny charakter grany przez Josha Brolina, widowiskowość i rozmach, jakiego w kinie jeszcze nie było i szokujące zakończenie, sprawiły, że produkcja wejdzie do kanonu kina komercyjnego. Film braci Russo zakończył się emocjonującym cliffhangerem. Z tego powodu nie zdradzono jeszcze jak, będzie brzmieć pełen tytuł „Avengers 4”, mimo że zdjęcia do tej produkcji już się zakończył. Okazuje się jednak, że na planie zdjęciowym posługiwano się nazwą, która może być tytułem filmu. 

„Avengers 4” z podtytułem „Infinity Gauntlet”?

Od premiery „Infinity War” fani zachodzą w głowę, jak zakończy się historia przedstawiona w filmie. Powstają domysły dotyczące podtytułu 4. części przygód herosów. Najpopularniejsza głosi, że film będzie nazywał się „Avengers: Forever”. Nie brzmi to jednak zbyt zachwycająco. Portal MCU Cosmic donosi jednak, że podczas zdjęć do „Avengers 4” ekipa posługiwała się nazwą „Infinity Gauntlet”. Chociaż może to być jedynie roboczy tytuł, nie wykluczone, że tak właśnie będzie się nazywał film. 

Tytuł odnosi się do potężnego artefaktu dzierżonego przez Thanosa - Rękawicy Nieskończoności, za pomocą której Szalony Tytan dokonał masowej czystki. Najprawdopodobniej fabuła 4. części filmu będzie opowiadać o misji przejęcia przez superbohaterów potężnego przedmiotu i użycia go, by odkręcić skutki pstryknięcia palcami. Na podtytuł „Infinity Gauntlet” nie tylko wskazują plotki z planu i wątki fabularne, ale również fakt, że nazwa odnosi się do tytułu serii komiksowej, na której opierają się obie części filmu. 

Infinity Gauntlet

„Infinity War” to również nawiązanie do tytułu miniserii komiksowej. Jednak 3. część „Avengers” tak naprawdę bazowała na „Infinity Gauntlet”. Wiele wydarzeń przedstawionych w filmie, było żywcem wyjętych z kart opowieści napisanej przez Jima Starlina. Komiks „Infinity War” powstał po wydarzeniach z „Infinity Gauntlet” i opowiadał o walce herosów ze złą wersją Adama Warlocka. Co ciekawe, w tej walce o Rękawicę Thanos stanął po stronie superbohaterów.

Infinity War

Czy te przypuszczenia się potwierdzą? Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do premiery „Avengers 4” zaplanowanej na początek maja 2019 roku. 

Czy „Avengers: Infinity Gauntlet” to dobry tytuł filmu?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Avengers 4